První dítě Libereckého kraje se na Nový rok narodilo v Jablonci nad Nisou - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

První dítě Libereckého kraje se na Nový rok narodilo v Jablonci nad Nisou

Ilustrační foto

3. ledna 2022, 05.57 | Prvním miminkem roku 2022 narozeným v Libereckém kraji je malá Maya. Na svět přišla v Jablonci nad Nisou v 00:53. Holčička váží 2675 gramů, jak je velká, zatím nikdo neví, neměřili ji, řekla ČTK mluvčí Nemocnice Jablonec Jana Válková. Rodiče novorozené dívenky jsou z Nového Města pod Smrkem a Maya je jejich prvním dítětem. V ostatních nemocnicích v Libereckém kraji - v Liberci, České Lípě a Jilemnici na první dítě roku po 08:00 stále čekali.

 

V jablonecké porodnici bylo v sobotu v noci opravdu rušno, na silvestra tam pomohli na svět sedmi dětem - třem holčičkám a čtyřem chlapečkům. "Poslední miminko roku 2021 přišlo na svět ve 22:59," dodala Válková. Přivítání prvního miminka roku 2022 se podle mluvčí vzhledem k epidemiologické situaci uskuteční v pondělí 3. ledna v úzkém kruhu. "Předání zlatého dukátu od pana primátora, případně hejtmana proběhne prostřednictvím ředitele nemocnice Víta Němečka," dodala.

 

"První děti narozené v Libereckém kraji dostanou stejně jako v minulých letech od hejtmana Martina Půty pamětní zlatý dukát, kvůli koronaviru ale zřejmě nebude možná hejtmanova osobní návštěva," řekl ČTK mluvčí krajského úřadu Filip Trdla. Rodiče první holčičky a prvního kluka dostanou také tradičně peněžitý dar 5000 korun a dětskou kosmetiku. Hrádecký výrobce dětských plen Drylock připravil pro první děti roku poukázky na 2022 plen.

 

I loni byla prvním miminkem v kraji holčička, narodila se v Jilemnici. Mariana přišla na svět ve 2:24. rodiče ale přijeli ze sousedního Královéhradeckého kraje, z Jičína. Zdravá holčička měřila 51 centimetrů a vážila 4,13 kilogramu, dnes slaví první narozeniny. V předchozích třech letech vždy v pomyslné soutěži v kraji zvítězila Nemocnice s Poliklinikou v České Lípě.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 » Kraje  » Liberecký