Otevření stánků s vánočním zbožím v Chomutově mělo úspěch - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Otevření stánků s vánočním zbožím v Chomutově mělo úspěch

5. prosince 2021, 16.11 | Velký zájem lidí provázelo sobotní otevření stánků s vánočním zbožím v Chomutově. Stánky původně měly být na vánočním trhu. Prostor tržiště město kvůli vládním opatřením uzavřelo a stánky rozmístilo do parku za divadlem. Funkční je také ode dneška ledová plocha v parku, zjistila na místě ČTK. Chomutov je po Mostě druhým městem v Ústeckém kraji, kde stánkový prodej vánočního zboží funguje.

 

Lidé mohou vybírat z klasického zboží, jako jsou adventní věnce, světla na stromeček nebo jmelí, nabízí se tu trdelník i svařák. "Uvědomujeme si, že čísla nakažených znovu výrazně rostou. Současně nechceme odepsat už druhé Vánoce v řadě. Proto jsem rád, že kolegové souhlasili s novým konceptem, který vyhovuje aktuálním opatřením a zároveň s maximální odpovědností reaguje na průběh epidemie," uvedl náměstek primátora David Dinda (Nový Sever).

 

Dřevěné stánky se přesunuly z náměstí do městského parku, kde netvoří uzavřené tržiště, ale samostatná prodejní místa v různých částech parku. "Městský park má rozlohu zhruba 82.000 metrů čtverečních, to je desetkrát větší prostor pro návštěvníky než na náměstí. Více místa, více možností pro rozestupy," uvedl Dinda.

 

Do parku se přestěhovala také ledová plocha, která bude každý den otevřena, a to až do 27. prosince. Její otevírací doba je od 10:00 do 18:00 hodin. Na ploše se mají konat také exhibice chomutovských sportovních klubů prezentujících hokej či krasobruslení.

 

Vánoční program město upravilo. Připraven je na víkendy. Tuto neděli se mohou přijít lidé podívat na pohádku, zpívání a nebude chybět Mikuláš, čerti a andělé s nadílkou.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%