Vychází unikátní kniha o největší československé pěvecké legendě KAREL GOTT: Má cesta za štěstím - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Vychází unikátní kniha o největší československé pěvecké legendě KAREL GOTT: Má cesta za štěstím

Praha I V den nedožitých 82. narozenin Karla Gotta vychází autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit už ve svých dvaceti letech.

 

 

Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii. Knihu dokončil ještě za svého života a intenzivně též pracoval na obrazové dokumentaci až do posledních dnů.

 

Otevřeně hovoří o svém soukromí, dcerách, manželství, ale také o věcech, které byly doposud z různých důvodů zahaleny rouškou tajemství.

 

Jeho vzpomínky sahají až do nejútlejšího dětství, vyprávějí o rodičích i širší rodině, o školních letech, o kamarádech i osobních zálibách, k nimž patřilo už v klukovských letech zejména malování. Je ve své inventuře osudu sebekritický i mimořádně upřímný, především v závěrečných kapitolách, v nichž popisuje těžké období zápasu se zákeřnou chorobou.

 

Čtenářům se tak dostává do rukou ucelený, v mnoha směrech strhující obraz osudového vzepětí výjimečné osobnosti, která díky vrozenému talentu, jedinečnému hlasu, nezměrné píli, pracovitosti, poctivosti, slušnosti a osobnímu nasazení rozdávala publiku krásu, radost i sama sebe až do samého konce své životní pouti.

 

Letos také bude mít svou velkou premiéru životopisný dokument, jehož prezentace musela být z důvodu covidové pandemie odložena. Manželka zesnulé pěvecké legendy Ivana Gottová tím naplnila přání a odkaz svého milovaného a milujícího muže. I mezi veřejností je nyní vnímána nesmírně pozitivně a tisíce lidí ji sklání poklonu. Což se ukazuje i v záplavě reakcí na sociálních sítích.

 

Více o knize na www.macestazastestim.cz

 

 

Zdroj: Metropol/Foto: Lenka Hatašová, archiv KG Agency

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření