Brožová, Zounar, Vyskočil a Rytířová kmotry unikátní knihy pro teenagery! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Brožová, Zounar, Vyskočil a Rytířová kmotry unikátní knihy pro teenagery!

10. června 2021, 16.00 | Praha I Regáči jsou na světě! Napínavé, dobrodružné, ale i poučné příběhy pro děti a teenagery z pera spisovatelky Heleny Beránkové mají svou knižní podobu a je to skvělé čtivo na prázdniny a na cesty. Kmotry při křtu knížky byli herci Kateřina Brožová, Martin Zounar a Ivan Vyskočil, a také režisérka Helena Rytířová, v jejímž studiu v Řevnicích vzniká audioverze projektu, jež vyjde na podzim.

 

„Právě dospělými hlasy v povídkách promluví Kateřina Brožová a Martin Zounar, role vypravěče se ujal Ivan Vyskočil. Plus tam máme samozřejmě dětské hlasy. Natáčení dopadlo skvěle, byla to velmi pohodová práce. Teď jde na trh kniha, aby se to stihlo na prázdniny, na podzim vyjde audioverze příběhů,“ prozradil autor projektu, režisér Libor Adam, který je také zástupcem NF REGI Base I. Ten se věnuje pomoci novodobým válečným veteránům, hasičům, záchranářům a policistům, kteří utrpěli nějaký úraz nebo nemoc.

 

„Ty příběhy, které mají knižní a budou mít i zvukovou podobu, jsou postaveny na situacích, s nimiž si „Regáči“, jakési novodobé ´Rychlé šípy´ umí poradit. Ať jde o nehodu, záchranu při povodni, požáru nebo o psychické potíže. Jde o výchovný prvek a jsem moc ráda, že se mi podařilo to zakomponovat do textu tak, aby to bylo poučné, ale čtivé, napínavé a i zábavné,“ podotkla autorka textů Helena Beránková.

 

Kniha je doplněna komiksovými obrázky autora Jana Vohlídala a vystihují jednotlivé situace. „Jsem moc rád, že jsem byl osloven k načtení té audioverze. Přiznám se, že jsem se toho z počátku bál, protože mám občas s čtením přemíry textů problém, ale tohle byla pohodová práce, s bezvadnými lidmi a kolegy. Jsem rád, že jsme se ve studiu potkali s Kačkou Brožovou, s níž se známe od školy a máme se moc rádi,“ svěřil se Martin Zounar.

 

„Když jsem byla oslovena, abych načetla všechny ženské role, tak jsem zajásala, ale pak mi ve studiu řekli, že jde jen o dospělé. Takže ty holčičky dělala dívenka, za to já jsem načítala třeba i roli babičky. No, musím si pomalu zvykat,“ řekla s úsměvem a humorem Kateřina Brožová.

 

„Mám odjakživa rád příběhy a taky je rád vyprávím. Tohle jsou velmi zajímavé, napínavé a poučné věci, takže je o čem. Navíc já miluji Rychlé šípy, v nichž jsem taky jako mladý hrál, a tohle jsou v podstatě novodobé Rychlé šípy. Moc jsem si to užil,“ svěřil se Ivan Vyskočil.

 

„Ta knížka je moc hezká, příběhy opravdu zajímavé a dobře čtivé a jsem potěšena, že audioverze vznikala v našem studiu v Řevnicích, kde mj. vzniká celá řada krásných audioknih a povídek od nejrůznějších autorů. Knize samozřejmě přeji mnoho spokojených čtenářů a dětem krásné léto a prázdniny, ať si to užijí bez dramatických příhod. Ty stačí jen v povídkách," podotkla Helena Rytířová.

 

Knihu „Regáči“ je možné objednávat na e-shopu http://www.regaci.cz nebo během pár dní pořídit i v běžné knižní distribuci.

 

 

Zdroj: Metropol/ Foto: Eliška Sirotková, Petr Mráček, Jaroslav Hauer

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti