Cukrář Josef Maršálek vydal knihu, která se ještě před křtem stala bestsellerem! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Cukrář Josef Maršálek vydal knihu, která se ještě před křtem stala bestsellerem!

Praha I Ne každému se tohle podaří. Tři týdny od vydání se kniha, která ještě nebyla ani pokřtěna, stane bestsellerem! Josef Maršálek, přední český cukrář, který prošel světem, včetně Buckinghamského paláce a slavného obchodního domu Harrods, je hvězda! Jeho nová publikace Moje sváteční pečení, jenž vydalo nakladatelství XYZ z řady Albatros Media, se dostalo na přední příčky. A tak křest, který se konal v Divadle Lucie Bílé, byl ve znamení bestsellerového prvenství.

 

 

V bývalém Divadle Ta Fanstastika, dnes pojmenované po principálce, zpěvačce Lucii Bílé se kromě ní samotné, sešli herečka a dabérka Tereza BEBAROVÁ, herečka Naďa KONVALINKOVÁ a zpěvačka Hanka KŘÍŽKOVÁ a jako moderátor-kmotr a patron přišel herec a muzikant Václav KOPTA.

 

„Stále přemýšlíte nad tím, jak dodat svátečnímu pečení jiskru? Zkuste tentokrát rozvonět svou kuchyni trochu jinak! V šedesáti unikátních receptech inspirovaných mým dětstvím, zážitky z cest  i aktuálními světovými trendy vám ukážu, jak z klasického cukroví udělat něco výjimečného. Podělím se s vámi také o své tajné tipy, takže společně zvládneme cukrařinu špičkové úrovně přímo u vás doma. Pojďme se do toho pustit – sladce, s láskou a společně,“ lákal cukrář Josef Maršálek nejenom hosty „komorního“ křtu (s ohledem na covidová opatření), ale láká především všechny, kteří si knihu už pořídili nebo pořídí.

 

Během roku je to Maršálkova třetí kniha, kterou vydal a úspěšně. První byl životopos Péct, milovat a žít, druhou Moderní česká cukrařina a třetí právě Moje sváteční pečení.

 

„Když jsme se v únoru pozdě odpoledne s mým partnerem Petrem vraceli domů z třítýdenní cesty po Indii, byl první výtisk mé knihy Moderní česká cukrařina beznadějně vyprodán a s napětím se čekalo na druhý dotisk. Muselo se to stihnout docela rychle, neboť na konci února se měl oficiálně konat její křest. Kmotrou byla sama Lucie Bílá a křtem provedla milovaná Terezka Bebarová. Ještě jsme se ani nedostali z jetlagu a první ranní e-mail byl od Lindy z Albatrosu. A že by byli rádi, kdybych pro ně napsal další cukrářskou knihu. Nemuseli mě dlouho přemlouvat, protože jejich přáním byla kniha Vánoční. A já Vánoce, a celý ten rumrajs kolem nich, miluji,“ nastínil vznik nové knihy autor a cukrář v jedné podobě.

 

Nemožné se stalo skutkem a celá kniha byla nafocena za rekordně krátký čas. „Mám z toho velkou radost. Kniha vznikala primárně v první koronavirové době u nás doma. Od 18. do 21 dubna jsme pět dní se skvělou fotografkou Maruškou Bartošovou u nás doma fotily, tedy čtyři a pátý jsme si udělali mejdan. Díky části mé rodiny, Petrovi a přátelům, jsme naprosto skvěle zvládli zrealizovat ty desítky dezertů. Protože nebylo v našich silách to všechno sníst, měla se řada našich sousedů na jaře velmi dobře…,“ vzpomíná s úsměvem Josef Maršálek.

 

Také kmotři se svěřili se svými pocity, když knihu poprvé viděli a drželi v ruce: „Já chci Pepíčkovi moc poděkovat, že si na křest, i když v „omezeném režimu“ vybral naše divadlo, protože nám diváci moc chybí a jsem ráda, že alespoň takhle máme možnost se sejít a vidět se. Já tu jeho novou, krásnou knihu už mám a miluju ji. Jsem člověk, co si nepamatuje vůbec nic, ale co se napíše, nemusí se pamatovat. Já přeji hodně nadšených čtenářů a ať z ní mají takovou radost, jako mám já,“ svěřila se principálka divadla, zpěvačka Lucie Bílá.

 

„Co popřát mému kamarádovi, kolegovi, s nímž nejenom že jsme dělali a zase budeme dělat pořad Peče celá země, ale realizujeme náš vlastní pořad. Mnoho těch receptů znám z reálu, protože Pepa je prostě opravdu cukrářský kouzelník. Snad jen, aby je nepotkalo to, co mě, že od doby, kdy spolu pečeme, točíme, tak jsem nabrala nějaké to kilo navíc, a co teď s tím, že?,“ podotkla s humorem a úsměvem Tereza Bebarová.

 

„Já přeji, aby recepty-to cukroví, které je v této knížce, zavonělo v každé domácnosti. Protože to nejenom vypadá, ale i chutná úžasně. Pepa totiž dneska přinesl na křest vzorečky a tomu se prostě nedá odolat,“ svěřil se zpěvačka a herečka Hanka Křížková.

 

Její kolegyně a kamarádka, herečka Naďa Konvalinková měla typicky předvánoční přání. „Já bych popřála hlavně stále tolik energie a nápadů, a nám všem, kteří tohle cukroví, zvláště teď před a o svátcích budeme ochutnávat, aby po něm zůstala jen tak skvělá chuť a ty kalorie mizely… Říká se, že Vánoce jsou svátky zázraků, tak třeba se nějaký stane a kilíčka nám nahoru nepůjdou,“ usmívala se.  

 

Doplnil jí herec, hudebník a moderátor Václav Kopta. „Přeji nejenom knize, ale i Pepovi, aby ta energie a nápady byly stále vzrůstající, protože talent a sílu na to máš. A taky přeju Albatrosu, aby vznikaly další takové skvělé knížky a budeme se na ně moc těšit.“

 

V příštím roce chystá Česká televize již 2. sérii skvělé kulinářské show Peče celá země a opět u toho budou právě Josef Maršálek, Tereza Bebarová a Václav Kopta.

 

„Moc se na to těšíme a jsme sami zvědavi, jaké další talenty z té soutěže vyjdou. Jsme národ nesmírně šikovných a kreativních lidí, což ostatně poznáváme s Pepou i teď, když točíme náš nový „hobby a mňam“ pořad Čas na TE.BE, který vysílají TV Mňam a TV Hobby, a kde kromě pečení dáváme prostor i šikovným kutilům nebo rukodělným nadšencům,“ podotkla Tereza Bebarová.

....

Vzkaz Josefa Maršálka pro ty, kteří drží v rukách Moje sváteční pečení:

Držíte v rukou nádhernou knihu, která vznikla v kreativním prostředí a kterou tvořili lidé, kteří vědí, co dělají. Nenechte ji zapadlou někde v polici mezi ostatními knihami, ale opravdu si ji užijte. Tak jako my všichni, když jsme ji tvořili. 

 

Zdroj: Metropol, foto: Jaroslav Hauer a Albatros Media

Maršálkovu knihu křtili Lucie Bílá, Naďa Konvalinková, Hanka Křížková, Tereza Bebarová a Václav Kopta

Václav Kopta se do knihy svého kolegy z Peče celá země a kamaráda prý zamiloval

Lucie Bílá provedla své kamarádky Naďu Konvalinkovou a Hanku Křížkovou nově zrekonstruovaným divadlem

Křest byl komorní, ale velmi povedený

Křtu nové knihy Josefa Maršálka se zúčastnil i jeho životní partner, manžel Petr

Na křtu knihy Josefa Maršálka byla velká pohoda

Václav Kopta kmotry a své přátele příjemně překvapil, když v Divadle Lucie Bílé zahrál na klavír

Lucie Bílá do své knihy dostala od autora srdečné věnování

Třetí kniha Josefa Maršálka se taky okamžitě stala bestsellerem

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti