Režisér Tomáš Magnusek si zachránil život a vydává o tom knihu! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Režisér Tomáš Magnusek si zachránil život a vydává o tom knihu!

Praha I Po kdysi populárním synovi herečky Heleny Růžičkové-Jiřím Růžičkovi ml., byl TOMÁŠ MAGNUSEK nejtěžším českým hercem a režisérem současnosti. Ještě před rokem vážil 177 kilogramů. Autor a spoluautor filmů a seriálů Tomáš Magnusek zhubl k dnešku neuvěřitelných téměř 80 kilogramů! Přišel tak sice o své prvenství, ale zase si zcela jistě prodloužil život a vylepšil svůj zdravotní stav.

 

 

Po kdysi populárním synovi herečky Heleny Růžičkové-Jiřím Růžičkovi ml., byl TOMÁŠ MAGNUSEK autor a spoluautor projektů jako Pamětnice, Stopy života, Čechovi, Kluci z hor, Stopy života, které budou mít příští rok premiéru či Bastardů, jejich 4. díl se začíná připravovat a řady dalších, nejtěžším českým hercem a režisérem současnosti.

 

Ještě před rokem vážil 177 kilogramů. Autor a spoluautor filmů a seriálů jako Pamětnice, Stopy života, Čechovi, Kluci z hor, Stopy života, které budou mít příští rok premiéru či Bastardů, jejich 4. díl se začíná připravovat a řady dalších, zhubl k dnešku neuvěřitelných téměř 80 kilogramů! Přišel tak sice o své prvenství, ale zase si zcela jistě prodloužil život a vylepšil svůj zdravotní stav.

 

Nyní vyšla jeho kniha s názvem Slasti a strasti Tomáše Magnuska …aneb Jak jsem zhubl 75 kilo, která popisuje jeho zážitky, prožitky, slasti i strasti nejenom s bojem s nadváhou.

 

„Šestnáct let jsem nepřetržitě tloustl. Každý rok jsem přibral přibližně sedm kilo. Když jsem odcházel v roce 2004 od rodičů bydlet se svou budoucí ženou Gábinou, měl jsem 78 kilo, ale o patnáct let později byla moje váha téměř o sto kilo větší. Během této doby jsem sice po všech stránkách svého života ušel určitou cestu, ale tato součást mého já patřila k těm nejsložitějším,“ prozrazuje i v knize, kterou vydalo nakladatelství AOS Publishing Tomáš Magnusek.

Ze své obezity si sice postupně udělal přednost a jakousi image, dělal si z ní legraci či dokonce ji povyšoval na „přednost“, ale posléze pochopil, že tudy cesta nevede. A že je nejvyšší čas, aby sám se sebou začal něco dělat. Především ze zdravotních důvodů a možná si tím zachránil život. Zvláště teď v době covidové. Právě obézní lidé jsou spolu s chronicky nemocnými  a seniory těmi nejohroženějšími.

 

„Upřímně řečeno, bylo tehdy jednodušší udělat si z nadváhy přednost, než s ní bojovat. V prosinci loňského roku jsem se konečně pro boj rozhodl a téměř o rok později se vy můžete díky této knize s mým bojem s přebytečnými kilogramy, ale i vlastní leností a touhou po jednoduché cestě, seznámit. Pokud by můj příběh byl alespoň pro jednoho z vás motivací v boji s nadváhou, má moje vyprávění smysl. Držím palce...,“ říká Magnusek.

 

Ten se také stal asi „nejvíce chodícím českým filmařem“. Denně totiž ujde klidně 20 - 30 kilometrů, což mu obrovsky pomáhá. Na boj s tloušťkou nebyl sám a vděčí, jak sám říká všem, kteří při něm stáli a pomáhali mu. Kromě přátel to byla hlavně rodina, a také majitelka kliniky Petra Klinik Petra Řehořková.

 

„Nejenom, že mi skvěle radila, úžasně mě motivovala, ale když mi lékaři uřízli kila přebytečné kůže na břiše a já měl jizvu z levé strany břicha na pravou, což byla v jednu chvíli neuvěřitelná bolest, ona mi svými skvělými přístroji pomáhala, aby se co nejlépe a nejdříve hojila. Dávala mi a dodnes dává skvělé rady a dále se o mě se svým týmem stará,“ pěje ódy na známou odbornici na estetickou medicínu Tomáš Magnusek.

 

Kniha s mnohoslibným názvem vznikla velmi kuriózním způsobem, v době, kdy nebylo možné se setkávat, tak jsme ji tvořili vlastně na dálku a ve velmi krátké době.  A o čem vlastně je? Snad nejlépe to vystihuje sám autor a také hlavní postava příběhu, režisér a herec Tomáš Magnusek,“ říká nakladatel Pavel Mészáros z AOS Publishing, který také dodává, že může splnit nyní dva účely. „Jednak může být krásným dárkem pro každého, kdo má Tomáše rád a zajímá se o něj i o jeho tvorbu, ale také jak si mnozí dávají předsevzetí do nového roku, právě tahle publikace může být tou pravou motivací, jak třeba zabojovat se svou váhou.“

 

Ten, kdo si ji objedná prostřednictvím e-shopu nakladatelství, ji exkluzivně získá s vlastnoručním podpisem Tomáše Magnuska! Režisér a scénárista momentálně připravuje spuštění natáčení 4. pokračování legendárního filmového dramatu BASTARDI. Tento díl bude ale s větší lehkostí, nadsázkou a svým způsobem i drsnějším humorem. Nepůjde tedy již o takové drama, jako byli diváci doposud z tří předchozích dílů zvyklí. Bude mít ale velmi napínavý děj, a ještě zajímavější rozuzlení…

 

 

Zdroj: Metropol/ Foto: Archiv T. Magnuska /AOS Publishing

Tomáš Magnusek s manželi Řehořkovými a nakladatelem Pavlem Mészárosem

Magnusek po operaci kožních převisů na léčbě jizvy u Petry Řehořkové na Petra Clinic

Jídlo bývalo pro Tomáše Magnuska vášní, dnes je jen nutností

Kdysi byl Magnusek i součástí filmu Jedlíci aneb 100 kilo lásky

Magnusek ještě před rokem vážil přes 170 kilogramů

S manželkou Gábinou, která věřila, že to Tomáš s tou váhou myslí vážně

Magnusek jako malý, téměř vyhublý chlapeček

S Josefem Maršálkem a Danielou Kovářovou při projektu Oživíme Česko

O svém boji s nadváhou vydává Tomáš Magnusek knihu

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti