První česko-slovenská dětská písnička a klip HOUPACÍ KONĚ je tady! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

První česko-slovenská dětská písnička a klip HOUPACÍ KONĚ je tady!

Praha I Desítka oblíbených interpretů dětské scény z Česka i Slovenska se společně sešla v trikovém studiu na okraji Prahy, aby zde natočila klip k písničce HOUPACÍ KONĚ. Jde o první dětskou hudební „mezinárodní“ spolupráci těch, kteří mají k dětskému světu blízko.

 

 

V klipu tak hrají kapela Čiperkové, Krejčík Honza, břichomluvec Zdeněk Polách se svým Matýskem, Pískomil se vrací, Lumpína, Princezna Áňa, Princ Pó a pes Barney, slovenští Paci pac, a také nový dětský projekt Prťáci.

 

Klip natočil mladý úspěšný kameraman a střihač Martin Kolembář, který získal první místo za "Best Music Video" na festivalu Redding v Californii. https://www.facebook.com/89visionpics/photos/a.211108552238857/3922522557764086.

 

Nápad vznikl v hlavě Krejčíka Honzy, který pro děti tvoří už 14 let. K písničce Houpací koně složil také hudbu a text napsal básník Jiří Teper.

 

„Byl to nápad, který jsme rozvíjeli a já jsem moc rád, že se nám podařilo dát dohromady partu skvělých lidí, profesionálů. Natáčení bylo pohodové, veselé a na vysoké úrovni. Vzniklo něco, co nemá obdoby a co se určitě bude dětem i jejich rodičům – protože i ony byly děti – líbit,“ podotkl Krejčík Honza.

 

Písnička i klip jsou zajímaví tím, že v něm účinkuje i známý „břichomluvec“ Zdeněk Polach se svým Matýskem, unikátní loutkou, která si získala velkou popularitu i v „nedětských“ televizních pořadech.

 

Zvuková nahrávka byla pořízena v nahrávacím studiu SECY MUSICall Nymburk, ve studiu Jiřího Vopavy, ve studiu Ondřeje Pečenky a ve slovenském studiu LOFT BratislavaVideo záznam byl pořízen ve FZG STUDIO - filmový ateliér Klecany.

 

"Jsme moc rádi, že i v této složité době jsme to mohli zrealizovat a rozhodně by to nešlo bez skvělých partnerů, kterým dětské publikum není lhostejné. I oni sami byli dětmi. Poděkování patří české GENERALI-ČESKÁ, Lomax, SEDOZStudiu Nymburk, Readhead kids, Pinkofein, Zazy Sound i 89 vision pictures," doplnil autor nápadu, bavič Krejčík Honza.

 

 

 

 

Zdroj: Metropol/ Foto: Jaroslav Hauer, YoutTube

Autorem nápadu je dětský bavič a komik Krejčík Honza

Natáčení bylo veselé a pohodové

Klip Houpací koně je plný interpretů, kteří pracují pro děti

Jde o první česko-slovenskou písničku a klip

Písnička i klip bude bavit malé i velké

Vznikla tak první česko-slovenská dětská písnička i klip

Klip Houpací koně jde do světa

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti