Peče celá země udělala z Josefa Maršálka ještě známějšího, hvězdou už totiž dávno byl - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Peče celá země udělala z Josefa Maršálka ještě známějšího, hvězdou už totiž dávno byl

Praha I Nikdo netušil, co to s diváky udělá, ale jak se zdá, byla to sázka na jistotu. Češi milují jídlo a sladké především. Díky televiznímu pořadu Peče celá země se z Josefa Maršálka stala ještě známější osobnost. Hvězdou ve svém oboru byl totiž dávno. Vždyť luxusní zákusky nebo dorty od něj ochutnala řada světových osobností.

 

Mladý, 37letý, charismatický a empatický cukrář Josef Maršálek je tak trochu přírodní úkaz. Je stále v pohodě, usmívá se, přitom je prvotřídní profesionál. Gurmánský pořad o moderní české cukrařině na České televizi mu velmi pomohů. Nicméně všeho, co dokázal, docílil sám svou pílí a maximálně s pomocí pár přátel. A taky proto, že kdysi dostal šanci.

 

"Před 18 lety jsem se z rodné Moravy vydal do Prahy, kde jsem nikoho neznal. Stál jsem na tom Hlavním nádraží, neměl práci, bydlení, jen pár tisíc korun našetřených z učitelského platu. Pak jsem si našel práci a ty věci se daly do pohybu. 

A to tak, že poté, co s kamarádkou odjel do Anglie, se postupně vypracoval až na zástupce šéfcukráře v mega luxusním obchodním domě Harrods, který patří rodině Al-Fayed. To byla pro Josefa Maršálka veliká škola. Nějakou dobu strávil i v Buckighamském paláci. 

 

Jeho skvělé zákusky ochutnala i britská panovnice Alžběta II., ale třeba i Elton John či řada dalších významných světových, ale i našich osobností. Má toho za sebou opravdu hodně a jak sám říká, je velmi rád, že se události seběhly právě takhle. 

 

Jeho dvě knihy se staly doslova bestsellerem. Pro nakladatelství Mladá Fronta vydal životopis Péct, milovat a žít, která popisuje cestu jeho začátků, až po téměř současnost. U Albatrosu, (nakladatelství XYZ) vydal knihu Moderní česká cukrařina. Vznikla tak unikátní kniha, která čerpá z naší bohaté cukrářské historie a opatrně a vkusně reflektuje 21. století, ve kterém žijeme.

 

"Je doplněna o obrovské množství fotografií a dokonalá grafická práce zajistily, že týden po začátku prodeje byla kniha doslova a do písmene rozprodána. Neuvěřitelné! A jako kmotru jsem si vybral člověka, kterého si neuvěřitelně vážím - Lucii Bílou. Mám pocit, že máme spoustu společného. Oba jsme začínali v jiných oborech, oba tvrdě pracujeme a oba milujeme svou rodinu a lidi. Já osobně nic nedělám jen pro sebe”, říká velmi pokorně ale rozhodně Josef Maršálek.

 

Křest publikace moderovala herečka a moderátorka Tereza Bebarová a mezi pozvanými hosty nechyběla jak Josefova nejbližší rodina, tak ani bratr kmotry Karel Zaňák s manželkou Adélou, které se Josef stal profesním garantem, herec a moderátor Václav Kopta s manželkou i soutěžící ze skvělého Peče celá země. Sladké občerstvení připravila Josefova sestra Zuzka s manželem Ottou a tříměsíčním synem Vojtou. 

 

"Druhé vydání je prakticky rozebráno, připravuje se třetí a do toho začíná práce na zbrusu nové knize určené pro podzimní trh. Není toho málo a nenudím se. Nyní jsem se přestěhoval na venkov a stal se ze mě Jihočech. Žijeme s mým partnerem v domečku a je nám tam dobře," prozradil Maršálek.

 

U diváků, kteří pořad Peče celá země sledují, zabodoval. Právě proto, že Češi jsou národem, který rád vaří, smaží a peče, je právě toto formát, který se líbí. A evidentně se povedla skvělě složená skladba porotců a aktérů. Kromě Josefa Maršálka je tam Mirka van Gils Slavíková, Václav Kopta a Tereza Bebarová. Nejenom, že se z nich stal skvěle sladěný tým, ale i přátelé. 

 

A diváci se snad už nyní mohou těšit na další řadu pořadu, který se prostě povedl. Josefu Maršálkovi, jak sám přiznává, velmi pomohl. "Zůstávám však nohama na zemi. Pro mě se nic nezměnilo, snad jen to, že víc, než peču, mentoruji, přednáším, účastním se různých akcí a podobně. Ale je to krásné a opravdu si plním svůj sen. Jsem za to obrovsky vděčný," dodává Maršálek. 

 

Slavný cukrář také zároveň zve k setkání s fanoušky na dvě zásadní autogramiády. Jedna se uskuteční v OC Nový Smíchov 12. března od 17:00, druhá pak v OC Vaňkovka v Brně 18. března také od 17 hodin.

 

Zdroj: Metropol /Foto: Kristýna Hadačová, Petr D. Mráček, archiv ČT a J. Maršálka

Maršálkovi knihu Moderní česká cukrařina pokřtila Lucie Bílá jak jinak, než moučkovým cukrem

Na křtu se sešla i celá rodina Lucie Bílé

S Terezou Bebarovou a Václavem Koptou

Nechyběly ani fantastické zákusky

Obě knihy Josefa Maršálka se staly bestsellerem

Pořad Peče celá země se stal fenoménem

Josef Maršálek je obrovským profesionálem

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření