Zesnulý herec Jones z Monty Pythonů daroval svůj mozek vědě - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zesnulý herec Jones z Monty Pythonů daroval svůj mozek vědě

LONDÝN / Britský herec Terry Jones, který trpěl poměrně vzácným druhem demence a který zemřel v úterý v 77 letech, daroval po dohodě s rodinou a lékaři svůj mozek vědě. Jonesovi, známému zejména z komediální skupiny Monty Python, diagnostikovali v roce 2015 takzvanou frontotemporální demenci.

 

Jak Informoval deník The Daily Telegraph, tato nemoc postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

 

Jeho mozek byl uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

 

Jones pocházel z Walesu a kromě herectví se věnoval také režírování a historii filmu. Byl například režisérem známého montypythonovského filmu Život Briana. První zprávy o jeho nemoci se objevily v roce 2016. Jen o rok později uvedl hercův kolega ze skupiny Monty Python Michael Palin, že Jones již není schopen mluvit.

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Terry Jones trpěl zvláštním druhem demence

Monty Pyton´s bavili diváky desítky let

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti