Známé tváře přišly splnit přání dětem z dětských domovů, Hana Gregorová byla první, která koupila dárek. - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Známé tváře přišly splnit přání dětem z dětských domovů, Hana Gregorová byla první, která koupila dárek.

Praha I Herečka a divadelní produkční Hana Gregorová, stejně jako mnoho dalších osobností z řad herců či zpěváků přišly do Europarku Štěrboholy pomoci Ježíškovi plnit přání dětí z dětských domovů. Až do 18. prosince pokračuje tradiční vánoční charitativní akce Dopisy Ježíškovi, jejímž smyslem je potěšit pod vánočním stromečkem 471 dětí z 13 dětských domovů. Akce se koná už podruhé ve spolupráci s Nadačním fondem Hanky Kynychové.

 

Právě Gregorová ale byla první, která na nic nečekala a hned, jak si pod stromečkem vybrala přání, vydala se do blízkého obchodu a koupila dívence z dětského domova tolik vysněné kozačky. Organizátoři i ostatní její kolegové zůstali mírně v šoku. „Ta Hanka je neskutečná. Ona fakt hned jde a jedná. Je to neskutečné, o to více jí mám ještě raději,“ pronesla jedna z přítomných žen v rámci akce.

 

Je mi sympatické, že v Nadačním fondu Hanky Kynychové jde o děti a o dětské domovy, proto jsem už po několikáté akci Hanky Kynychové podpořila. Navíc také znám paní, která pracuje v Klokánku jako teta a vím, jak je to těžké, a jak je dětem smutno. Prostě mi to přijde strašně smutné. Tak Hanku Kynychovou obdivuji a myslím si, že dělá úžasnou věc, proto je pro mě samozřejmé, že když mám čas, tak její nadaci kdykoliv ráda podpořím,“ nechala se na akci slyšet „principálka“ strašnického Divadélka Radka Brzobohatého.

 

Svěřila se, že blížící se Vánoce jsou pro ni jedním z nejkrásnějších svátků v roce. „Těším se na Vánoce. Mám načančáno. Ještě bych chtěla, kdyby mi to vyšlo, zajet do Bratislavy na tržiště koupit kapustu – to je slovensky kysané zelí - a nějaké dobré klobásy. Ale jestli mi to nevyjde, tak je koupím v Praze. Menu máme slovensko - české. Máme kapustnici, hovězí polévku s játrovými knedlíčky, kapra, řízky, majonézový salát a pak podle Radka (Brzobohatého) i valašský salát bez majonézy,“ popsala přípravy na Štědrý den herečka a dodala: „Každý rok máme tradici, že po večeři musí všichni za dveře, já zhasnu, pustím Tichou noc a zazvoním na zvoneček. Až pak mohu všichni vejít, popřejeme si hezké svátky…a všichni musí být samozřejmě svátečně oblečení.“

 

Podpořit akci a přání dětí z dětských domovů přišli také Dana Morávková, Milan Peroutka, Ivana Korolová, Jan Bendig nebo Natálka Grossová. Ta zazpívala se svým spolužákem z konzervatoře Lukášem Mazačem, který pochází z dětského domova v Humpolci a s Nadačním fondem Hanky Kynychové spolupracuje už dlouhá léta.

 

Choreograf a tanečník Marek Dědik děti učil základy latino dance a svému synovi Bertramovi poprvé ukázal čerta. S dětmi dorazili také moderátoři Štěpánka Duchková a Petr Vojnar.

 

„Akce pro děti z dětských domovů mi přijde smysluplná, takže jsem neváhala ani chvíli. Jednou už jsem pro Nadační fond Hanky Kynychové zpívala, takže když jsem mohla, tak jsem ráda podpořila znovu,“ prozradila herečka, dabérka a zpěvačka Ivana Korolová, kterou ještě do Vánoc čeká velký koncert s kapelou. „Nemám ani jediný dárek, protože chystám svůj koncert, který je 15. 12., takže vůbec nemám čas. Ale plánuju si, že pak na to hned vlítnu. Vánoční výzdobu doma jsem však stihla,“ prozradila Korolová, kterou diváci znají i z právě končícího seriálu Krejzovi. „Teď budu mít konečně čas se věnovat kapele a pevně věřím, že mě budou posluchači a diváci vídat hlavně na koncertních pódiích a festivalech,“ uzavřela dabérka Lízy Simpsonové a Hurvínkovi Máničky.

 

Mám rád děti, a jak říká Hanka Kynychová, děti mají rády mě a mně je dětské publikum příjemné. Navíc to mám vždycky kousek, dnes jsem si třeba odskočil ze zvukové zkoušky večerního koncertu,“ vysvětlil zpěvák a moderátor Snídaně s Novou Milan Peroutka.

 

Na Vánoce se prý těší a vánočnímu shonu a stresu nepodléhá: „Dárky už mám. Většinou je sháním v rámci natáčení reportáží. Nebo nákupy propojuji s nějakou akcí. Ale je pravda, že z toho nemám stres a klidně to doženu až ty poslední dny.

 

Moderátor Petr Vojnar svěřil, že má všechny dárky nakoupené už od října, ale vánoční výzdobu nechává na svojí přítelkyni: „Zabalené dárky ještě nemám, ale nakoupené ano. Já si chci užívat vánoční pohody, takže to je moje tradice, že mám vždycky od října všechno nakoupené. Co se výzdoby týká, tak nejsem úplně tradiční a nechávám to na přítelkyni. Máme doma už všechno, co doma teď má být – hvězda, sob, adventní věnec….“

 

To herečka Dana Morávková se svěřila, že i když je hodně zaměstnaná, vánoční cukroví peče každý rok, ale s úspěchem se doma prý moc neshledá: „Cukroví peču, ale nejlepší cukroví pro mého manžela a syna je řízek,“ podotkla s úsměvem herečka, která si zahrála v řadě pohádek.

 

Sama Hanka Kynychová prožívá bolestné období. Letos oslaví první Vánoce bez svého milovaného tatínka, který na konci listopadu tohoto roku zemřel. I přesto se však na svátky kvůli svým blízkým těší a mikulášská nadílka v Europarku ji příjemně naladila na vánoční atmosféru.

 

„Na Vánoce se moc těším, i když letos jsem s přípravami trochu ve skluzu. Adventní věnec jsem dodělala teprve tři dny po první adventní neděli, protože jsem to prostě dříve nestihla. Mým dcerám se ve škole stále mění učitelé, a tak musíme dohánět látku z minulých ročníků, takže se pořád jenom učíme a učíme. Mohla bych teď jít s přehledem do nějaké vědomostní soutěže,“ smála se Hanka a dodala.

 

To, že o Vánocích myslí i na svoji druhou rodinu, kterou jsou děti z dětských domovů, je více než jasné. „Akci Dopisy Ježíškovi pořádáme s Europarkem společně už po druhé. Byla jsem moc ráda, když nás oslovili, protože tak můžeme našim dětem udělat radost. Můj nadační fond spolupracuje s dětskými domovy po celé ČR. Snažíme se pomáhat tam, kde je potřeba. A to je hlavně v menších městech, kam se tak často nejezdí. Proto jsem ráda, že i těmto dětem, které nejsou zavaleny dárky, protože nejsou na blízký dojezd z Prahy, můžeme udělat radost.


Letos jsme opět po delší době jezdili v rámci našich aktivit přímo do domovů a na jaře v tom budeme opět pokračovat,“
popsala známá cvičitelka.

 

Nadační fond Hanky Kynychové se věnuje volnočasovým aktivitám dětí v dětských domovech po celé České republice. Hlavním cílem je podpora a rozvoj pohybových a uměleckých aktivit dětí z dětských domovů. Nejen těch talentovaných, ale všech, které baví tančit, zpívat, hrát divadlo.

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer

Hana Gregorová na nic nečekala a jako první splnila sen dívky z dětského domova

Nechyběla ani Dana Morávková nebo Milan Peroutka

Marek Dědík nosil pomalu Hanku Kynychovou v náručí

Petr Vojnar dorazil i se synem

Ivana Korolová také ráda podpořila smysluplnnou akci

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti