Takhle jste Jana Čenského ještě nezažili! On sám si splnil velký sen! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Takhle jste Jana Čenského ještě nezažili! On sám si splnil velký sen!

Praha I Jan Čenský hrál prince, krále, svůdce, někdy i negativní role. Ale teď si splnil malý sen. Dlouho si přál řídit opravdu velké auto, splnilo se mu to. Díky natáčení nové české, hořké komedie Casting na lásku mohl usednout za volant pravé limuzíny. Svou roli herce i řidiče devítimetrového vozu, do kterého se i s řidičem vejde desítka lidí, zvládl skvěle.

 

„Právě proto, že Jan Čenský je bezesporu skvělý řidič, ale takový vůz v ruce nikdy neměl, zvolili jsme pro natáčení scény odlehlejší lokalitu Prahy a nikoli centrum města," řekla režisérka a scénáristka Eva Toulová, která si spolupráci se s Janem Čenským pochvalovala. 

 

„Překvapilo mě, jaký je pan Čenský nejen herec, ale také řidič. Ono hrát a řídit takové auto, s kterým neměl doposud zkušenosti, a k tomu hrát, odříkat daný text, opravdu není legrace. Ale zvládnul to skvěle, a dokonce i hlavní představitelka herečky Stelly, kterou hraje Tereza Petrášková, přiznala, že se s ním nebála," řekla s úsměvem režisérka.

 

„Vždycky mě ohromně lákalo řídit limuzínu. Říkal jsem si, že bych si moc přál někdy sednout za volant takového krásného a velkého auta, ale nikdy jsem neměl možnost si to zkusit. Až teď, za což jsem moc rád. Natáčení bylo zcela bez problémů a štáb včetně paní režisérky byl bezvadný, pohodový, což je pro mě jako pro herce velmi důležité....," prozradil Čenský s tím, že je rád, že obrovské vozidlo, do kterého se vejde deset lidí, vrátil zase bez úhony majiteli.

 

Komedie Casting na lásku, jejíž natáčení se blíží pomalu ke konci, vypráví o tom, jak to vypadá, když se neúspěšná herečka středního věku snaží dosáhnout úspěchu a ještě poznat toho pravého chlapa.

 

Kromě již zmíněné Terezy Petráškové a Jana Čenského uvidí diváci třeba Igora Bareše, Milana Šteindlera, Václava Vydru, Martina Sittu, Zbyňka Maryšku, Lukáše Langmajera, Jana Řezníčka, Zdeňka Maryšku, Jitku Sedláčkovou, Valérii Zawadskou, Zuzku Velichovou či slovenskou filmovou a televizní hvězdu Lukáše Latináka.

 

Premiéra filmu je plánována na příští rok. Jakmile se materiál natočí, musí projít veškerými kroky postprodukce, aby mohl film vyrazit za diváky do kin.

Zdroj: Metropol, ČTK / Foto Casting na lásku

Jan Čenský jako řidič limuzíny

Režisérka Eva Toulová u devět metrů dlouhé limuzíny

Jan Čenský s herečkou Terezou Petráškovou a režisérkou Evou Toulovou

Do limuzíny se vešla kamera, kameraman Pavel Mědílek i režisérka Eva Toulová

Tereza Petrášková jako Stella, hlavní postava Castingu na lásku

Velkými jmény se to ve filmu jenom hemží, jako třeba Jitka Sedláčková a Milan Steindler

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti