Takhkle Petra Janů potěšila seniory! Málokdo tuší, čemu se kromě zpívání věnuje - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Takhkle Petra Janů potěšila seniory! Málokdo tuší, čemu se kromě zpívání věnuje

Praha I Petra Janů zanedlouho oslaví narozeniny, ale jak sama říká, dárky raději dává, než dostává. Proto je ráda, když sama může někoho potěšit. Málokdo třeba tuší, že se věnuje i pomoci a podpoře seniorů, zdravotně postižených, znevýhodněných dětí a rodin v krizi.

 

Trojnásobná Zlatá slavice je je již několik let let patronkou Dobrovolnického sdružení Protěž, které se stará právě o lidi, kteří to potřebují.

 

„Jsem moc ráda, když mohou být nějak platná a proto pravidelně - kromě jiného - navštěvuji toto zařízení a dělám pro ně i takové společenská odpoledne. Teď jsme kromě mých písniček dali společně dohromady i spoustu národních…,“ prozradila Petra Janů s tím, že je ráda, když si publikum zpívá s ní.

 

„Jsem velmistr prvních slok, ale místní dámy mi pomohly, znají jich spoustu. Bylo to moc příjemné a bylo vidět, že těm lidem, kteří jsou vždy úžasní, se to líbilo a najednou zpíval celý sál se mnou,“ řekla zpěvačka, jež si dobře uvědomuje, jak důležitá je podpora těm, kteří si sami pomoct nemohou.

 

„Mám ráda konkrétní, adresnou a smysluplnou pomoct. I proto mě těší, že si mě před lety vybrali za patronku. V dnešním světě vnímám takový druh pomoci jako nesmírně důležitý. A pokud někoho mohu podpořit, a i takto potěšit, pak mně to těší dvojnásob,“ podotkla zpěvačka, která má jeden nápad na projekt, který by se dal zrealizovat v příštím roce opět s cílem i finančně podpořit tuto organizaci. „Až to ´upečeme´, tak to hezky práskneme, aby se mohli přidat ti, kteří to cítí podobně jako já. Ale prozradím, že to má cosi společného s tím, co celý život dělám…,“ podotkla trochu tajemně Janů.

 

Zpěvačku čeká nyní opět po lehce odpočinkovém létě pracovní maratón, protože období od listopadu do března jde vždy o koncerty s její kapelou Amsterdam, vystoupení i plesy a další akce. V nejbližší době ji čekají například vystoupení v Klášterci nad Ohří, Horažďovicích, Sepekově, Nýřanech a na mnoha dalších místech, včetně benefičního koncertu v Ostravě.

 

„Práce mám dost, nestěžuji si a navíc mě to pořád baví. Nabíjí mě to energií, publikum je zkrátka jako živá voda a pro každého zpěváka cosi jako ´droga´,“ dodala zpěvačka, která se samozřejmě pomalu připravuje i na blížící se Vánoce.

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Petra Janů je už řadu let patronkou organizace Protěž

Zpěvačku těší, že může pomahat tam, kde je to potřeba

Petra Janů pravidelně dělá pro Protěž společenská odpoledne plná povídání i písniček

Zpěvačku čeká řada vystoupení - například v Horždovicích

... ve Slavičíně na Zlínsku

či benefiční koncert v Ostravě

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti