Herci Modrého kódu pokřtili kalendář Nej sestřičky. Vítězka si zahraje v seriálu - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Herci Modrého kódu pokřtili kalendář Nej sestřičky. Vítězka si zahraje v seriálu

Praha / Závěrečnou tečkou za letošním ročníkem soutěže Batist Nej sestřička byl křest kalendáře na rok 2020, kde se finalistky soutěže, tedy zdravotní sestřičky, nechaly zvěčnit s hvězdami primáckého Modrého kódu. Vítězka si dokonce v seriálu zahraje.

 

V atraktivním prostředí seriálového ateliéru se sešli protagonisté tohoto oblíbeného pořadu, kdy symbolickým přípitkem kalendář poslali do světa.

 

„Kalendář jsem viděla už na finále Nej sestřičky v Náchodě. Na těch fotkách je vidět, že se sestřičky cítily ve zdravotnických ateliérech jako doma, jsou uvolněné a celý kalendář vyznívá hodně pozitivně. Mně se líbí. V Modrém kódu hraji sestřičku třetí sezónu a za ty roky mě lidé na ulici už poznávají, a to nemám hlavní roli. Je vidět, že diváci seriál sledují poctivě,“ uvedla herečka Bára Fišerová, která měla možnost se vzniku fotografií podílet. 

 

Další stálicí mezi seriálovými hrdiny Modrého kódu je herečka Sabina Laurinová. Její šéfka urgentu, sestra Mery, je ústřední postavou, která dějově propojuje ostatní postavy a jejich příběhy.

 

 „V Modrém kódu hraji úplně od začátku natáčení, jsem tady jedna ze služebně nejstarších pracujících lidí,“ usmívala se Sabina Laurinová. „Kalendář Nej sestřičky jsem dneska viděla premiérově. Je na rok 2020, tak profesionálním sestřičkám přeji rok plný pevných nervů, radosti, energie, empatie i toho, aby nedošlo k žádnému vyhoření. A nám hercům v Modrém kódu popřeji úplně to samé, protože v obou případech se jedná o profesi, kde musí člověk vydávat hodně energie. Popřejme si také hezké příběhy, které bychom diváků předávali a dělali jim radost,“ podotkla.

 

Urgentu nemocnice Rubava pevnou rukou šéfuje primář Jiří Bojan, kterého třetím rokem hraje herec Jiří Štěpnička. Přiznal, že kalendář ještě neměl možnost prolistovat, ale hned po křtu se do toho pustí. „Já mám sestřičky doma a syn je lékař, takže prostředí zdravotnictví je mi blízké. Přesto se jim, i když jsem primář urgentu, opravdu netroufám radit. My tady v Modrém kódu máme možnost lékařské konzultace, protože si nemohu dovolit, abych něco vytvářel bez znalostí. Také je zajímavá práce maskérů. I dokonce mně, když se občas podívám na seriál v televizi, se zvedá žaludek. Dokonalá maskérská práce.“

 

Nováčkem mezi protagonisty Modrého kódu je herečka Patricie Pagáčová, ještě nedávno Solaříková. Na obrazovce ji sice diváci uvidí až v lednu, ale už nyní natáčí příběh své postavy. Co si Patricie v Modrém kódu zahraje? „Co budu, hrát se ještě neřeklo, úspěšně to držíme pod pokličkou.  Uvidíme, já bych nechaladiváky ještě chvíli v napětí. Můj nástup do Modrého kódu jsem hodně konzultovala s manželem. Je takový můj vrchní poradce a účinkování mi posvětil,“ smála se mladá paní Pagáčová. Kalendář Batist Nej sestřičky si herečka pečlivě prohlédla a byla nadšená. „Je super, že se tam propaguje práce sestřiček, protože jejich zaměstnání je hodně nedoceněné. Mne hodně zlobí, že třeba fotbalisti berou dalekou víc peněz než lidé, bez nichž se neobejdeme. Moje sestra je doktorka a díky ní vím, jak musí tvrdě makat.“

 

Kalendář Batist Nej sestřičky pro rok 2020 si herci Modrého kódu mohli odnést také domů. A na oplátku, vítězná sestřička soutěže Kateřina Křenková z Ústřední nemocnice Praha vymění svoje pracoviště za atraktivní prostředí urgentu rubavské nemocnice a zahraje si v seriálu Modrý kód.

 

Obchodní ředitel společnosti Batist Medical Pavel Doubrava pokřtil kalendář spolu s hvězdami TV Prima. „Přeji si, aby byl ve všech nemocnicích, dělal radost pacientům i personálu. Letošní kalendář je velmi povedený, a to díky seriálu Modrý kód, kde si zahraje i vítězka Batist Nej sestřičky“ dodal Pavel Doubrava.

 

Spokojený je i ředitel soutěže David Novotný. „Pomalu se může začít chystat další ročník, letošní ročník hodnotím jako skvělý a těším se na další práci se zdravotními sestřičkami“ uzavřel letošní ročník David Novotný.

 

 

Zdroj: Metropol / Foto: Batist Nej sestřička

Nový kalendář pokřtila i herečka Bára Fišerová

Sandra Nováková (vlevo) hraje v seriálu nerudnou lékařku

Jiří Štěpnička a Sabina Laurinová

Obchodní ředitel společnosti Batist Medical Pavel Doubrava na křtu kalendáře

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti