Unikátní road show TOTALITA! zažívá obrovský zájem a úspěch! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Unikátní road show TOTALITA! zažívá obrovský zájem a úspěch!

České Budějovice I Prvních šest dní má za sebou unikátní road show TOTALITA!, k 30. výročí Sametové revoluce. Projekt, který tu nemá obdoby zažívá obrovský zájem a úspěch zároveň. V prvním týdnu jeho provozu na náměstí Přemysla Otakara II. jej vidělo na 18 000 lidí, včetně mnoha tisíc žáků a studentů škol.

 

„Výsledek předčil všechna naše očekávání, máme z toho velkou radost. Projekční dóm se stal hlavní atrakcí, všechny dny se před ním tvořily fronty a prakticky všechny projekce byly zcela obsazené. Večer jsme přidávali další,“ uvedl autor projektu Lukáš Nádvorník ze společnosti Media Park Praha.

 

Rána a dopoledne jsou určeny školy, kdy většina z nich přitom využila rezervačního internetového formuláře na webu: www.totalitnistat.cz ,po poledni až do večera pak běžná veřejnost.

 

„Co je nejdůležitější, většinu oslovených akce velmi zaujala, mnozí neskrývali překvapení, co vše se v minulém režimu dělo. Tím jsme splnili cíl naší mise, alespoň na jihu Čech a tímto velmi děkujeme partnerovi, Městu České Budějovice, kde byl opravdu velmi velký zájem,“ podotkl Lukáš Nádvorník.

 

Velmi zajímavá byla také beseda s tehdejšími budějovickými studentskými vůdci, kterou moderoval ředitel Ústavu soudobých dějin AV ČR, prof. Miroslav Vaněk, jenž je zároveň odborným garantem projektu Totalita.

 

Podívat se přišly i známé osobnosti - od zpěvačky Petry Janů, přes herečku Danielu Bambasovou, až po herce Dušana Sitka, kterého aktuálně mohou diváci vídat jako majora Racka v seriálu Policie Modrava.

 

„Součástí road show byla vždy i dvojice „příslušníků Veřejné bezpečnosti“, která byla nedílnou součástí totalitního režimu, a kteří „usměrňovali nedostatečně uvědomělé“ návštěvníky, kterým tak připomínali některé nepříliš populární kroky tehdejšího zřízení a policejního orgánu. Mnoho z návštěvníků mělo před herci oblečenými v uniformách zapůjčených z barrandovského fundusu velký respekt,“ uvedl PR manažer projektu René Kekely.

 

Dalšími městy, kde mohou zájemci road show TOTALITA, aneb Multimediální průvodce 1948 – 1989 vidět, budou od 14.-19. října v Brno a od 21. - 26. října Plzeň. Více informací najdete na www.totalitnistat.cz

Zdroj: Metropol / foto: Totalitnistat.cz

Z příslušníků VB jde chvílemi až strach

Zájem o road show Totalita byl v Č. Budějovicích obrovský

Zahájení se zúčastnil i primátor města Jiří Svoboda

Projekční dóm lákal tisíce lidí

Návštěvníci leží na lehátkách a nad hlavami sledují unikátní videomapingový dokument

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti