Celebrity s dětmi podpořily v knihkupectví dětské knihy a čtení. - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Celebrity s dětmi podpořily v knihkupectví dětské knihy a čtení.

Praha I V pražském Paláci knih Luxor se sešly děti, ale i dospělí, kteří mají rádi knížky, čtení a vědí, že moderní technologie jsou nepostradatelné, ale že nejmladší generaci nedají všechno. Naopak hezké dětské knížky, čtení je pro děti velmi důležité. Na akci, kterou uspořádala společnost Edenred ČR, zavítaly zpěvačka a herečka Tereza Mátlová s dcerou Emily a zpěvačka a herečka Dita Hořínková s dětskými hereckými hvězdami, syny Filipem a Viktorem Antonio.

 

Cílem akce byla podpora úspor při nákupu učebnic na začátku školního roku, spolu s Luxorem a Grand Optical, bylo smyslem připomenout, že tu vznikají krásné, nové knihy plné zajímavých pohádkových příběhů, které mohou dětem číst rodiče, prarodiče nebo si v nich mohou číst sami.

 

„Já čtu sám a mám rád Harryho Pottera,“ přihlásil se asi osmiletý klučík z Klokánku Chabařovická, který byl spolu s dalšími součástí akce. „Je důležité, aby děti četly, rozvíjejí si tím slovní zásobu i představivost, ale také city,“ řekla Dita Hořínková, která ráda vzpomíná na to, jak jí, když byla malá, čítávala její babička. Ona sama, jako maminka svým dvěma synům četla ráda a často. „Dneska si kluci čtou pochopitelně sami, ale čtou moc rádi,“ podotkla představitelka mnoha divadelních a muzikálových rolí.

 

Za pravdu jí dala i operní diva a herečka Tereza Mátlová, které prý v dětství také četla její babička a ona sama dnes čte své dceři Emily. „U nás je ale maličko ten problém, že Emilka usíná po třetí čtvrté větě v knize a já po páté šesté,“ smála se Tereza Mátlová, která do Luxoru přijela ze zkoušky v Národním divadle.

 

Ze svých dvou nových knížek pro male čtenáře na akci předčítala mladá, talentovaná spispovatelka Lucie Šavlíková, a tak potěšila hosty zajímavým a dobrodružnými přiběhy malých holčiček a kluků…

 

“Nesmírně si vážíme podobných akcí na podporu zvýšení zájmu o čtení. U nás rodiče a blízcí najdou pro své ratolesti bezpočet krásných, zajímavých I poučných knih. A koneckonců jsou to vždy nádherné dárky pro různé příležitosti – od svátků, přes narozeniny, Dny dětí, až třeba po Vánoce,” řekla zástupkyně Palácek knih Luxor Ivana Oberhofnerová.

 

Akce měla upozornit i na to, že Edenred pomůže prostřednictvím svých benefitních karet ušetřit při nákupu učebnic. Zajímavé slevy při tradičních nákupech na startu nového školního roku lze získat při platbách prostřednistvím benefitních poukázek nebo s elektronickou platební kartou Edenred Benefit Card.

 

„Po celé září nabízíme v největší tuzemské síti knihkupectví LUXOR v rámci akce Do školy s radostí slevy ve výši 15 procent při nákupu učebnic a pracovních sešitů, ,” uvedl Zbyněk Vystrčil, produktový manažer společnosti Edenred.

 

Edenred se ale zároveň rozhodl podpořit také dětské čtenáře a slevu ve výši deseti procent poskytuje ve stejné síti knihkupectví i na nákup beletrie. “Děti bohužel čtou stale méně a podle posledních zpráv Svazu českých knihkupců se v loňském roce snížil i počet vydávaných dětských titulů. Čtení je přitom důležité pro rozvoj osobnosti dítěte a my jsme se ho proto rozhodli podpořit,” doplnil Vystrčil.

 

Zajímavou akci připravil Edenred ve spolupráci se sítí očních optik Grand Optical. Žáci starší patnácti let zde mají až do konce září zdarma vyšetření zraku, kdy měření zraku probíhá na všech prodejnách, které jsou vybaveny vyšetřovací místností a pracují tam odborníci, kteří tuto odbornou činnost smějí vykonávat, tedy optometristé nebo oční lékaři. Měření zraku zdarma získá každý zákazník bez nutnosti nákupu. Stačí se prokázat kartou Edenred Benefits Card nebo poukázkami Edenred Benefits Multi a Medica.

 

“Snažíme se všem našim dětěm poskytovat možnost nahlédnout do světa literárních příběhů, protože chceme rozvíjet jejich fantazii a velmi si vážíme, že můžeme být u taktových hezkých akcí, jako dnes. Mnohé děti, které se k nám do stacionářů okamžité pomoci Klokánek z jakéhokoli důvodu dostanou, vidí paradoxně knížku třeba vůbec poprvé,” uvedla ředitelka Klokánku Chabařovická Veronika Dudová…

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti