Zpěváci navštívili dětskou onkologii, Matuš se málem rozbrečel - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zpěváci navštívili dětskou onkologii, Matuš se málem rozbrečel

Praha I Leona Machálková, Bohuš Matuš, Daniel Hůlka, Jan Kopečný a Petr Ryšavý vyrazili do FN Motol v Praze. Přišli se podívat za dětmi, kteří musejí svůj čas trávit na dětském onkologickém oddělení. Podpořili tak akci s názvem Zpátky do školy s Kapkou naděje.

 

Projekt vymyslela prezidentka a zakladatelka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová ve spolupráci s Motolem. Proto tam šli i muzikálové hvězdy z představení Kocour v botách, aby dětem i teenagerům udělali radost a trochu jim zpříjemnily pobyt v nemocnici.

 

„Bylo to moc fajn, ale chvílemi smutné a dojemné. V jednu chvíli jsem se málem rozbrečel,“ prozradil zpěvák Bohuš Matuš.

 

„Pokud už by nikdy nic jiného Vendula Pizingerová neudělala, všichni by ji měli poděkovat za to, jak moc se věnuje takto nemocným dětem, jak u nás otevřela tu otázku onkologického onemocnění, léčby, jak dokázala ona a její nadace pomoci řadě nemocnic a také je naučila získávat peníze. Klobouk dolů,“ řekl Matuš, který vždy rád podpoří každou hezkou a smysluplnou věc.

 

„Bylo to jednu chvíli hodně emotivní… Obdivujeme ty děti, jak vše zvládají…,“ svěřili se další umělci, kteří do Motola přišli…

Zdroj: Metropol / foto: archiv B. Matuše

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti