Celebrity míchaly koktejly z ovoce a zeleniny pro Potravinovou banku - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Celebrity míchaly koktejly z ovoce a zeleniny pro Potravinovou banku

Praha / K létu patří zábava i různé drinky, ať už alko či nealkoholické. A když se spojí příjemné s užitečným a sejdou se ti správní lidé, může se podpořit i dobrá věc. To se také stalo. Několik celebrit se sešlo v nové designové restauraci v pražském Karlíně a všichni se skvěle bavili.

 

Do karlínské restaurace Spojka na pozvání stravenkové firmy Edenred, která zahrnuje 57 tisíc provozoven a Potravinové banky přišli herecký a partnerský pár Kateřina Sedláková a Peter Pecha, herečky Ivana Jirešová a Regina Řandová, lídr kapely Botox Honza Kopečný, virtuóz a skladatel Varhan Orchestrovič Bauer a krátce před nimi zpěvačka Míša Nosková.

 

Ta se ale zdržela jen krátce, protože se vyděsila zacpané D1, když směřovala do Jihlavy, kde učí muzikálové herectví v rámci letního projektu Ambroziáda. Svůj koktejl si ale vyrobila. Nechyběly ani zástupkyně ženské krásy ve formě miss. Úřadující Miss ČR 2018 Iveta Maurerová a trojice dívek z finálové dvanáctky letošního ročníku, jehož finále se uskuteční na podzim v Praze.

 

V jediné české restauraci, kde je na stropě pověšeno neuvěřitelných 356 živých květin, se konala akce společnosti Edenred na podporu Potravinové banky, s níž dlouho spolupracuje, a  která slouží pro sociálně potřebné. Zároveň bylo setkání určeno jako prevence proti plýtvání jídlem a taky jako prezentace nealko koktejlů, které se dělají z ne úplně krásné zeleniny či ovoce. To by se jinak vyhodilo, ovšem takhle pomůže potřebným. 

 

„Uvědomujeme si, jak nesmyslně velké množství jídla se vyhazuje, zatímco existují místa, kde lidí trpí hladem. Proto organizujeme akce, které na tuto skutečnost zábavnou formou upozorňují a s pomocí známých osobností ukazujeme, co všechno se dá z věcí určených k likvidaci vytvořit. Na této akci jsme se zaměřili na kreativní zpracování zeleninových a ovocných přebytků. Naše koktejly budou určitě pro veřejnost inspirativní. “ dodala Daniela Pedret, manažerka komunikace společnosti Edenred.

 

Takzvané Zero waste koktejly se připravovaly z ovoce a zeleniny, které by jinak přišly nazmar. Jsou to produkty, které Potravinová banka dostává od obchodních řetězců či dodavatelů a jsou neprodejné kvůli svému křivému vzhledu. S pomocí barmana Jana Šebka, letošního vítěze Mattoni Grand Drink, byly namíchány tři koktejly z této křivé zeleniny. Pomohly přítomné slavné osobnosti, které se je přímo na místě naučily.

 

„Jsem opravdu moc ráda, že máme tak odpovědného partnera jako je Edenred. Je třeba veřejnosti přiblížit problematiku neplýtvání, tak aby se každý z nás začal chovat odpovědněji,” uvádí Věra Doušová, ředitelka Potravinové banky Praha.

 

„Jsem moc ráda, že jsem tady na Spojce alespoň na skok, že jsem to stihla, protože jsem to slíbila. Udělala jsem si s barmanským mistrem Honzou Šebkem koktejl, vyzkoušela jsem si to a potěšilo mě, že to nejen skvěle vypadalo, ale i chutnalo. Teď musím pádit, protože mě úplně děsí ta zacpaná D1,“ odcházela s obavami Míša Nosková.

 

Zpěvačku a muzikálovou herečku  za barem vystřídal frontman kapely Botox Honza Kopečný, spolu s Varhanem Orchestrovičem Bauerem a Peterem Pechou, který s jazykem na vestě doběhl ze zkoušky nového muzikálu Tarzan. Taky je barman naučil dělat rychlý, dobrý a zdravý nealkokoktejl.

 

„To je super. My sice s Kačkou moc na koktejly nejsme, ale asi s nimi začneme,“ usmíval se budoucí ženich, kterého za pár týdnů čeká svatba s partnerkou, herečkou Kateřinou Sedlákovou. Ta si zase spolu s hereckými kolegyněmi Ivanou Jirešovou a Reginou Řandovou zkusily „holčičí“ pití.

 

„Hele, jak se nám to podařilo. Mňam, to je dobrota. Ono je to dobrý a hlavně rychlý,“ usmívala se nastávající paní Pechová na své kolegyně a kamarádky…

 

„Já koktejly miluju a dáváme si je na chalupě, na dovolené i na párty, když někam jdeme,“ přiznala dabérka a herečka Regina Řandová. Ivanu Jirešovou zase nadchla forma pomoci Potravinové bance a se svou dcerou do ní prý brzo vyrazí něco uvařit a chce jí také podpořit a pomoct. „Je to záslužná a krásná pomoc. Je to super a koktejly jsou bezva,“ podotkla.

 

Nechyběly ani krásky – úřadující Miss ČR 2018 Iveta Maurerová a tři finalistky z celkových 12 letošního ročníku. „To barevné pití vypadá skvěle. Koktejly známe spíš alkoholické, ale i tohle je moc dobré. A rády jsme podpořily dobrou věc,“ podotkly missí krásky.

 

„Že bych na to zkomponoval nějakou hudbu o koktejlech?,“ dodal vtipně Varhan Orchestrovič Bauer, který se už pilně připravuje na konec října, kdy se v pražské Lucerně uskuteční jeho velký galakoncert k jeho 50. a 30 letům svobody. Výtěžek půjde taky na dobrou věc – na nevidomé a slabozraké. „Makám na to, do toho jsme se stěhovali, takže se nenudím. Ale tady jsem si to taky moc užil,“ dodal skladatel a excentrický umělec.

 

Edenred ČR obsluhuje 600 000 každodenních uživatelů z řad zaměstnanců, kterým poskytuje služby v síti 57 000 partnerských provozoven. V oblasti digitalizace patří k lídrům českého trhu. Vedle stravenkových a benefitních platebních karet Ticket Restaurant a Edenred Benefits nabízí platby mobilními aplikacemi Apple Pay a Google Pay a benefitní on-line platformu Edenred Benefity Café…

 

 

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer, Edenred

Varhan Orchestrovič Bauer a krásky z České Miss

Honza Kopečný, Peter Pecha a Varhan Orchestrovič Bauer se na chvíli proměnili v barmany

Míša Nosková s barmanským mistrej Janem Šebkem

Budoucí manželé Kateřina Sedláková a Peter Pecha

Část umělců s moderátorem a zástupci Edenredu i Potravinové banky

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti