Zlaté porsche nesmí na silnici, oslňuje prý ostatní řidiče - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Zlaté porsche nesmí na silnici, oslňuje prý ostatní řidiče

Hamburk I Velký problém má majitel unikátního porche, které je celé zlaté. Nesmí na ulici! Podle policie v Hamburku, kde se pohybovalo, oslňuje odlesk z karoserie ostatní řidiče. Na pomoc si dokonce přizvali znalce, který jejich teorii o nebezpečnosti potvrdil.

 

Luxusní auto Porche Panamera Turbo polepené zlatou fólií zastavili minulý týden policisté a nechali znalce posoudit, zda je lesk auta nebezpečný. Ten došel k závěru, že vůz je skutečně oslnivý a eventuálně nebezpečný..Majitel dostal od policie podmínku, že pokud chce své luxusní auto dál používat, musí zlatou fólii nechat odstranit.

 

„On ale neuposlechl a ve středu jsme jej jeho blýskavém vozidle přisthli znovu. Dostal pokutu a musel odevzdat technický průkaz," uvedlo vedení hamburské dopravní policie. Pokud by ve svém jednání pokračoval, může mu být vozidlo zadrženo a majitel pak bude platit obrovskou pokutu a může skončit u soudu.

 

Vlastník této luxusní káry není ale jediný, kdo chce mít něco výjimečného. Minulý týden policie objevila i zlaté Lamborghini Aventador, jehož cena se pohybuje kolem 10 milionů korun. Jeho 32letý majitel ale policii poslechl a fólii nechal odstranit.

 

Po Evropě i po celém světě přitom podobných výjimečných aut jezdí několik. Také u nás jezdí pár vozidel, která mají zlatou fólii. Zatím jim ale nikdo jejich motorové miláčky používat nezakázal. Patrně 'u nás nikoho neoslňuji'...

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Podruhé policie nechala zlaté porche odtáhnout protože majiteli vzala techničák

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti