Ústecký kraj zahájil advent na Jimlíně i v Děčíně - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Ústecký kraj zahájil advent na Jimlíně i v Děčíně

foto archiv

Jimlín | První prosincový den patřil v Jimlíně krajským oslavám začátku adventu. Na zámku Nový Hrad se sešly tisíce návštěvníků, aby si užily vánoční atmosféry, kultury, zábavy a dobré společnosti. Nechyběl ani hejtman Oldřich Bubeníček.

 

Drobný sněhový poprašek dokreslil atmosféru, zima a chlad nikoho neodradily, na Novém Hradě návštěvníci přivítali advent ve velkém stylu a zajímavý program potěšil všechny členy rodiny. Děti si zatančily s milými čerticemi, pohrály s živými zvířátky nebo vyzkoušely malování vánočních motivů, rodičům udělaly radost staročeské dobroty v zámecké kuchyni a prarodiče se mohli třeba vypravit na prohlídku krásně zrestaurovaných zámeckých místností. Prohlídky s průvodci byly v rámci slavnosti bezplatné a využilo jich 380 lidí.

Po celý den se na pódiu a v jeho okolí střídal doprovodný kulturní program – středověké koledy v podání souboru Musica Vagantium, dech beroucí bubenická show Drum band, andělé na chůdách, kteří bavili děti různými kejklířskými kousky, muzikáloví zpěváci Petra Peterová a Bořek Slezáček. Pro nebojácné bylo ve sklepeních peklo s čerty a pekelnou váhou hříchů, čertí tance pobavily nejen nejmenší diváky a stylové stánky nabízely vánoční výzdobu, hračky i spoustu chutných pamlsků. Celý příjemný den pak vyvrcholil rozsvícením vánočního stromku a ohňovou show. Jak řekl hejtman Bubeníček: „Blíží se nejkrásnější svátky v roce, užijte si je v pohodě, klidu a míru se svými nejbližšími.“

Advent na krajském zámku Nový Hrad v Jimlíně navštívilo na 2500 hostů. Více na www.zameknovyhrad.cz.

Zatím co se v Jimlíně rozsvěcel stromeček, na druhém konci Ústeckého kraje, v Děčíně v kostele Povýšení sv. Kříže právě začínal 5. adventní koncert Ústeckého kraje „Ve světle hudby“, konaný pod záštitou hejtmana Bubeníčka a biskupa Diecéze litoměřické Baxanta. Vystoupili zde Collegium hortense, Spojené sbory Podkrušnohoří, Miroslava Časarová, Bronislava Smržová Tomanová a Jan Zástěra. Návštěvníci si zde užili nejen majestátní zvuk varhan, ale hlavně unikátní atmosféru celého místa.

Ať je váš advent časem veselí a radosti stejně jako rozjímání…

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.5%

 

Ne

37.7%

 

Zlepšuje se to

27.8%