Red Bull káry v neděli 22.6!!! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Red Bull káry v neděli 22.6!!!

Ikona

19. června 2008, 19.46 | Neseďte doma a přijďte se v neděli 22.6. podívat na vydařená vozítka našich závodníků. Začínáme ve 12:00 v Žebětínské ulici v Brně.
Závodní trať 3. Red Bull kár bude dlouhá 400 metrů a v průměru široká 3 metry. Celá délka bude lemovaná mantinely z balíků slámy. Těch bude použito celkem 400, přičemž každý z balíků má rozměr 2,2 x 0,6 x 0,9 metru. Toto množství do Brna dopraví z Kostelce nad Orlicí celkem 16 kamionů. Stavbu trati, která by měla zabrat 17 hodin, bude realizovat na 70 lidí. Stejný počet lidí bude trať likvidovat, na což jim však bude stačit pouhých 12 hodin práce.

 

No a trocha z historie, ať nejdete nevybaveni:)
Závody minikár se zrodily, stejně jako valná většina bláznivých a na první pohled nesmyslných sportů, v zemi neomezených možností na druhém břehu atlantického oceánu. Na počátku 30. let, v době celosvětové ekonomické krize, hledal jistý americký výrobce mýdla způsob, jak zábavnou formou napomoci pro-deji svých výrobků.Dalším, neméně důležitým krokem k popularizaci a vyvolání následného „davového šílenství“ byl nápad zorganizovat první oficiální závod minikár. Od nápadu k realizaci chybělo jen málo a tak se v roce 1934 uskutečnilo pravé americké derby podpořené zástupem více než 40 000 zfanatizovaných diváků. La-vina se nedala zastavit a zanedlouho se rozjela celá série závodů minikár. Do našich zeměpisných šířek se tento fenomén dostal až po druhé světové válce a okamžitě si získal srdce všech kutilů a šikovných českých ručiček.

Stojí za to se podívat na www.redbullkary.cz 

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti