Ve Varnsdorfu budou strážníci měřit rychlost pomocí mobilního radaru - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Ve Varnsdorfu budou strážníci měřit rychlost pomocí mobilního radaru

15. února 2022, 12.07 | Ve Varnsdorfu na Děčínsku bude městská policie měřit rychlost pomocí mobilního radaru. Řidiče, kteří povolenou rychlost překročí, tak budou pokutovat přímo na místě. Město radar koupilo loni na podzim za 300.000 korun s cílem zklidnit dopravní situaci ve městě.

 

"Chceme se vrátit k záměru, který tady měli zastupitelé před pěti až deseti lety, měřit tam, kde je to potřeba, ne, kde to vynáší peníze," řekl místostarosta Jiří Sucharda (ODS).

 

Reagoval tím na minulé vedení města, které si pronajalo radary, jež provozovala společnost Water Solar Technology. Firma pak na pokutách z přestupků vydělávala. Případ došel tak daleko, že firma a další čtyři lidé včetně bývalého starosty Stanislava Horáčka (ANO) jsou trestně stíháni. Podle policie firma neoprávněně získala přes 20 milionů korun. Inkriminované radary byly umístěny v lokalitě Studánka, město by tam do budoucna chtělo umístit úsekové měření.

 

"Vybrali jsme informace od občanů, policie a odborníků a máme vytipovaných asi 15 míst, kde by bylo vhodné měřit," uvedl Sucharda. Radar podle něj bude umisťován pouze na místa, která schválí policie.

 

"V listopadu loňského roku jsme odeslali žádost na dopravní policii, začátkem ledna se nám ozval dopravní inženýr, se kterým jsme udělali místní šetření a žádost dle jeho připomínek upravili. Nyní jsme ve fázi čekání," uzavřel místostarosta. Než strážníci s kontrolami začnou, musí si město objednat software pro městskou policii a získat přístup do databáze řidičů.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Doprava  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Krimi