Na horských silnicích v Libereckém kraji je ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Na horských silnicích v Libereckém kraji je ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu

Ilustrační foto

14. ledna 2022, 09.00 | Na horských silnicích nižších tříd v Libereckém kraji je dnes ráno ujetá nebo zledovatělá vrstva sněhu krytá posypem. V dalších částech kraje jsou povrchy silnic převážně mokré, na Českolipsku suché a všechny sjízdné se zvýšenou opatrností. Teploty jsou ráno v kraji kolem nuly, v noci mrzlo. Místy viditelnost snižují mlhy, zejména na Semilsku a Liberecku. Vyplývá to z údajů na webech silničářů a meteorologů.

 

Pro nákladní dopravu dál platí na Liberecku zákaz vjezdu na silnici třetí třídy mezi Mníškem a Raspenavou přes Oldřichovské sedlo, kterou silničáři udržují pluhováním a sypáním drtě. Objízdná trasa pro auta nad šest tun vede po silnici I/13 přes Frýdlant.

 

Přes den by mělo být podle předpovědi pro Liberecký kraj zpočátku převážně zataženo nízkou oblačností. Odpoledne od severovýchodu bude přibývat další oblačnost a místy slabě pršet. Na horách může být přechodně i mrznoucí mrholení, večer budou srážky četnější a v polohách nad 700 metrů nad mořem přecházet ve sněhové nebo smíšené. Nejvyšší denní teploty budou od dvou do pěti stupňů Celsia, na horách mezi nulou a třemi stupni Celsia.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Kraje  » Liberecký  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření