Krupka chce upravit zchátralou plovárnu na rekreační park - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Krupka chce upravit zchátralou plovárnu na rekreační park

Zdroj: zdravakrupka.cz

6. prosince 2021, 15.39 | Město Krupka na Teplicku chce přeměnit zchátralou plovárnu na park, kde budou moci lidé trávit volný čas. Peníze na opravu chce radnice získat z dotace. Počítá s tím, že cena za relaxační zónu s malými sportovišti přesáhne 40 milionů korun. V tiskové zprávě o tom za město informovala Kateřina Osvaldová.

 

Někdejší koupaliště je nedaleko centra města, na místě zůstalo třeba torzo bazénu s brouzdalištěm či zbytky menších staveb. Plocha areálu je zarostlá náletovými dřevinami. Po úpravách by měl na místě být veřejný park s přírodním jezírkem a molem v místě původního torza bazénu. V areálu bude nová zeleň, mlatové cestičky a veřejné osvětlení, vše doplněné mobiliářem, uvedl místostarosta Rostislav Kadlec (KDU ČSL). Pro děti bude v parku hřiště, pro starší workoutové sportoviště. Budou tam i veřejná ohniště a tábořiště nebo stojany na kola.

 

Město požádalo o dotaci z takzvaných 18 ekomiliard. V říjnu předalo krajskému úřadu Ústeckého kraje žádost o úhradu nákladů. Všechny žádosti z Ústeckého kraje budou předloženy ministerstvu průmyslu a obchodu do čtvrtého jednání meziresortní komise. Pokud komise projekt schválí, měl by být uskutečněn v roce 2022.

Zdroj: ČTK

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký