Vláda ODS a ANO znamená konec sociálních jistot a výprodej státního majetku - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

 

 ČSSD ve své kampani varuje před koalicí ANO a ODS. Proč?

 

Vždyť vy sedíte s ANO ve vládě už 8 let. Díky působení ČSSD ve vládě s ANO se nám podařilo výrazně zlepšit kvalitu a nabídku veřejných služeb. Stát začal lidem poskytovat nové sociální jistoty. Hrazení nemocenské i v prvních třech dnech nemoci, zastropování odchodu do důchodu na 65 letech nebo výrazné navýšení důchodů jsme ve vládě prosadili často proti vůli ANO. My jsme celou dobu věděli, proč v té vládě zůstáváme a uměli jsme si naše priority prosadit. Nebezpečí vidím v tom, že ANO nereprezentuje jasné hodnoty a nemá žádnou programovou hranici, která by pro ně byla nepřekročitelná. ANO s ODS bez mrknutí oka zruší vše, co sociální demokracie ve vládě za 4 roky proti vůli ANO prosadila. A stejně tak dotáhnou do konce plány, které jsme jim 4 roky blokovali - privatizaci zdravotnictví, státních podniků jako jsou České dráhy nebo Česká pošta. ANO a ODS se velmi rychle domluví na zpoplatnění veřejných služeb a zvyšování daní.

 

 ODS i ostatní lídři SPOLU ale spojení s Babišem odmítají.

 

Jistě, ale pak si přečtete rozhovor s místopředsedou ODS Vondrou, který koalici s ANO bez Babiše rozhodně nevyloučil. Starosta Prahy 6 Kolář z TOP 09, který kandiduje v Praze, říká, že si nechce zavírat dveře k ANO. A pak máte představitele ANO, jako hejtmana Vondráka, kteří si přímo notují, jak chtějí po volbách s ODS vládnout. U ODS je to jako s jejich programem - neříkají vám celou pravdu. 9. října se ale budou všichni divit a bude pozdě říkat: „Měl jsem volit ČSSD!"

 

 Pořád nerozumím, proč vidíte takové nebezpečí pro občany ve vládě ANO a ODS, když ANO s vámi prosazuje sociální politiku.

 

A přesně v tom to je! ANO prosazuje sociální program jenom proto, že mu sociální demokracie drží pomyslně kudlu pod krkem. Andrej Babiše neměl před 4 lety jinou možnost, než přistoupit na kompromis s ČSSD. Kompromis na vládě s ODS bude znamenat, že propustí 13% státních zaměstnanců. Deficit rozpočtu zalátají zvýšením DPH na potraviny a věci denní potřeby a tím je zdraží všem, včetně důchodců, mladým rodinám nebo pracujícím, z kterých více jak polovina vydělává méně jak 30 tisíc hrubého měsíčně. Kandidát na ministra financí ODS, resp. SPOLU Zbyněk Stanjura už jasně říká, že po volbách střelí Českou poštu a České dráhy na burze. A tím chutě ODS určitě neskončí. Můžeme čekat, že další rozprodej by se týkal veřejného zdravotnictví a nemocnic.

 

 Mluvíte dost o ostatních. Jak chce ale ČSSD garantovat sociální jistoty v době rekordních deficitů?

 

Posílíme veřejné služby a garanci sociálních jistot zvýšením daní velkým nadnárodním firmám, bankám a digitálním gigantům, které odvádějí každý rok 300 miliard korun svým zahraničním matkám

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

 » Kraje  » Jihomoravský  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření