Pracují u drah psychopati? Není den, aby se na železnici nestal malér! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Pracují u drah psychopati? Není den, aby se na železnici nestal malér!

Brno I Doposud si všichni mysleli, že když chce někdo řídit lokomotivu, ať už osobního nebo nákladního vlaku, musí být zodpovědný, proškolený a svéprávný. Patrně ale u drah pracují psychopati? Jak si jinak vysvětlit něco, co tu snad ještě nebylo.

 

Není týdne a poslední dobou skoro dne, aby se nesrazily vlaky nebo k tomu kousek nechyběl! Nehod a incidentů na železnici je v posledních dvou týdnech mnoho a cestování vlakem se stává extrémně nebezpečné! Zatímco v pondělí se na Chrudimsku střetl nákladní vlak s osobním.a  pět lidí bylo zraněno, dnes se v Brně u hlavního nádraží taky srazily dva vlaky. A opět bylo několik zraněných a stovky evakuovaných!

„Na místě bylo 21 zraněných, z toho 13 jich bylo převezeno do nemocnic. Evakuovali jsme asi 250 osob z vlaku. Máme tam tři jednotky profesionálních hasičů,” oznámili hasiči a záchranáři v tiskovém prohlášení.

„Příčiny a okolnosti události vyšetřujeme," uvedl mluvčí drážní inspekce Martin Drápal s tím, že provoz na trati je omezen a bude několik hodin.

„Tohle není normální! Tam snad u Českých drah pracují blázni, nebo jsou ti lidi tak přetížení a unavení? Vždyť aby se člověk bál tím vlakem jet," povzdechla si Martina Korandová, která do práce jezdí po železnici denně!

V sobotu proti sobě jely dva vlaky v Praze. Zastavily asi 37 metrů od sebe.

Minulou středu se zase srazily lokomotivy v Havlíčkově Brodě. Den předtím na nádraží v Jihlavě nabourala posunovaná souprava do osobního vlaku. Dva lidé byli zraněni. Před dvěma týdny jel šest kilometrů vlak bez strojvedoucího u Velkého Meziříčí. Je tohle normální?

A co na to České dráhy a SŽDC? Prý jde vždy o sehální lidského faktoru. Nicméně, jak je možné, že takových případů je extrémně mnoho? Na to nikdo zatím odpovědět neumí!

 

Zdroj: Metropol / foto: Policie ČR

Vlaky se srazily u hlavního nádraží v Brně

Tématické zařazení:

 » Aktuality