K podání přihlášek na střední školu zbývá jen pár týdnů - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

K podání přihlášek na střední školu zbývá jen pár týdnů

Foto archiv

Praha | Téměř 80 tisíc deváťáků čeká tento školní rok zlomové rozhodnutí. Výběr střední školy, přijímací řízení a přechod do dalšího stupně vzdělávání. Jak vybrat tu správnou střední školu a nešlápnout vedle?

 

Podle průzkumu Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT) si o výběru střední školy rozhoduje 42 procent dětí zcela samo. 56 procent budoucích středoškoláků se radí společně s rodiči a více jak polovina rodičů přiznává, že poprvé se o dané střední škole dozvěděli od svého potomka. „Většina žáků (60 procent) učiní finální výběr střední školy v 9. ročníku, 30 procent má jasno už od 8. třídy a zbytek se pro naši školu rozhodl ještě dřív,“ uvedl ředitel školy zaměřené na IT obory Martin Vodička.

Každá střední škola představuje přípravu na budoucí povolání, proto by její výběr neměl nikdo podcenit. „Už nyní je třeba školu vybírat v perspektivě jednotlivých oborů na pracovním trhu. Osobně máme zkušenosti s absolventy i vysokých škol, kteří si následně dodělávají výuční list, jelikož v tom spatřují jistotu uplatnění a dobrého ohodnocení,“ upozornil Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov (SOŠJ) s tím, že rodiče by měli věnovat pozornost zájmům dítěte i názoru výchovného poradce, na řadu otázek odpoví inspekční zpráva či dny otevřených dveří, důležitá je rovněž kvalita vybavení i to, co prozradí sociální sítě.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality