Na hipodromu se jede cena Pivovaru Louny - Aktuality - REGIONÁLNÍ NOVINY

Aktuality

Na hipodromu se jede cena Pivovaru Louny

Ikona

7. června 2008, 11.22 | Most / Druhý dostihový den letošní sezóny vyvrcholí již tradičně Cenou Pivovary Louny – Cenou Jezdectví která se jede na mosteckém hipodromu již pojedenácté. Dostih, který se vůbec poprvé běžel v roce 1981, byl vždy v minulosti výtečně obsazený a nejinak je tomu i letos.

Hlavního dostihu se zúčastní 13 kvalitních koní. O třetí vítězství v řadě za sebou bude usilovat zástupce stáje Hrubý Terssio, kterému zdejší dráha extrémně svědčí. Terrsio však letos ve dvou startech se nezdál být v takové formě jako loni a tak se otevírá šance i pro další účastníky dostihu. Mezi nimi také je stájová kolegyně Terssia, klasická vítězka Hannover Lady, která si loni výtečně počínala na německých drahách, odkud přivezla dvě cenná umístění z Listed dostihů. Do sprintérské špičky u nás patří již čtvrtou sezónu Socr House a výborný je i El Hadji, který se zdá být letos ve své životní formě.

Velmi zajímavým koněm je rovněž Dantes Peak, který v Mostě loni vyhrál silně obsazený dvojkový dostih a od té doby se neustále zlepšuje. Mostecká dráha velmi svědčí také zástupci českého chovu Shadow Day, který tu loni vyhrál dva dostihy. Silnou dvojici Another True Story – MR. Dario vysílá do boje také trenér Zdeno Koplík. Oba dva se již letos umístili v jedničkových dostizích. Bělouš Man O Desert ještě nedávno byl v překážkovém provozu, ale letos se vrátil na roviny a jde mu to na nich opět znamenitě – minule totiž snadno v Mostě opanoval zkoušku koní druhé kategorie.

Další zajímavostí je také kůň Roll´Over Beethoven, který má excelentní původ a byl zakoupený pro využití v chovu. Na dráze ho pronásledovala zranění a zdá se, že znovu přichází do formy. Nejmladším koněm v poli je tříletý The Joe Mcardle, který se po třetí místě v Memoriálu prof. Michala neumístil ve Velké jarní ceně a nyní se vrací na trať 1400 metrů.
Kvalitním koněm by měl být i poprvé na české dráze startující Master Chief, běhající dosud v Rakousku, kde dokázal tři dostihy vyhrát a umístit se v dostihu Listed. Zajímavostí je, že dosud neběžel přes 1300 metrů. A dostih bude mít na startu i hosta z Polska jménem Laron, který se vrací do světa dostihů po delší přestávce.

Hostem závodiště bude zpěvačka Leona Machálková, která uspořádá ve 14,30 hod. autogramiádu u malého podia.
Po předání cen hlavního dostihu v cca 15,50 hod. se uskuteční křest partnerství Evropského sociálního fondu s Jezdeckou společností Hipodrom Most.  ESF se stane partnerem jednoho ze sedmi koní, které jezdecký oddíl vlastní. Během dostihového dne bude probíhat divácká anketa, ve které mohou návštěvníci vyhrát zajímavé ceny.

Malí návštěvníci se mohou těšit na jízdy na koních a dětské atrakce.