Digiromán kombinuje psanou knihu s filmovými záběry a zvukem - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Digiromán kombinuje psanou knihu s filmovými záběry a zvukem

zdroj: archiv Metropolu

PRAHA | Spojením klasického knižního románu s filmovými záběry a zvukem vznikl nový produkt pro čtenáře, který nakladatel označuje jako digiromán. Prvním titulem pro české čtenáře je konspirační...

 

román z prostředí Vatikánu, který napsal Mario Giordano, autor populárního televizního seriálu Místo činu.        

     Román Apokalypsa mohou číst a sledovat majitelé tabletů a některých mobilních telefonů, první dvě kapitoly si mohou stáhnout zdarma na www.digiroman.cz. Dalších jedenáct kapitol bude vycházet na pokračování od 8. února každé pondělí a pátek, celý balíček by měl vyjít na necelých 300 korun. Koncem března pak vyjde román i v tištěné podobě.
    Apokalypsa vychází ve spolupráci nakladatelství Euromedia Group a firmy Wooky, jejichž zástupci dnes nový produkt představili novinářům. "Není to elektronická kniha, je to její upgrade. Projekt vznikl již před třemi lety v Německu, v té době však ještě nebyly tak rozšířené tablety," řekl ředitel firmy Wooky Lukáš Novák.
    V České republice je podle něj dnes kolem tří milionů zařízení, na kterých lze digiromán číst, tedy přístrojů iPhone, iPad a dalších tabletů. Uvedl, že čteček elektronických knih naopak mezi lidmi tolik není, přibližně do 140.000 kusů. Za loňský rok se prodej čteček propadl o 26 procent, zatímco nárůst u tabletů činil asi 300 procent, uvedl Novák. Uživatelem digirománu nebude klasický čtenář, ani uživatel čtečky, doplnil.
    Podle Zdeňka Nováka z nakladatelství Euromedia Group má digiromán ve své interaktivní podobě vybízet k hravosti a k pozornosti. Je plný obrazových a zvukových efektů, ale abychom nechali čtenářům prostor pro jejich fantazii, nikdy neukazujeme tváře hrdinů, nabízíme atmosféru a snažíme se vyvolávat emoce, řekl. Digiromán také může být propojený se sociálními sítěmi, takže čtenář může svůj zážitek záhy sdílet s dalšími.
    Román vypráví o vzpouře ve Vatikánu, při které abdikuje papež a prchne neznámo kam, jeho nejbližší spolupracovníky zároveň někdo zvlášť surovým způsobem zavraždí. Zatímco se chystá konkláve, která má zvolit jeho nástupce, vydává se vatikánský reportér Peter Adam hledat zmizelého papeže.
    Dostane se k mysterióznímu řádu, který po staletí v ilegalitě bojuje proti církvi a jeho stoupenci se opírají o středověké proroctví: Po současném papeži nastoupí další, který má být poslední postavou na Petrově stolci. Řeší se otázka, zda se svět nachází těsně před apokalypsou. Peter Adam zjistí, že jeho vlastní minulost je s temnými mocnostmi spjatá blíž, než si myslel. Nakladatel román srovnává s populárními knihami spisovatele Dana Browna.

 

zdroj: www.ctk.cz          

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zajímavosti  

 » Technika  » Technika