Věřím v dobrý výsledek ODS v parlamentních volbách - Volby - Český Metropol

Volby

Věřím v dobrý výsledek ODS v parlamentních volbách

zdroj: archiv Metropolu

Liberec | Lídrem kandidátky ODS v Libereckém kraji pro říjnové parlamentní volby je Petr Beitl, od roku 2012 primátor Jablonce nad Nisou. Zeptali jsme se ho na politiku i „obyčejné“ věci.

 

Co máte na Libereckém kraji nejraději?
 
Jeho rozmanitost. Mám docela nacestováno, a tak vím, že kromě moře máme v dojezdu dvou hodin celý svět. Možná v tom našem středoevropském měřítku, ale máme. A můžeme v tomhle okruhu prožívat šťastný a spokojený život, pokud si to sami nekazíme.
 
Jak vnímáte prezidenta Miloše Zemana?
 
Je to velmi zkušený politik, který bohužel za sebou, při vstupu do funkce, nenechal staré křivdy a sociálně demokratické praktiky.
 
Co si myslíte o Evropské unii?
 
Členství v Evropské unii je něco, co pro mne nemá alternativu. Tedy pokud jako alternativu nepočítám příklon k Rusku. To ovšem neznamená, že to, co se v ní děje, mě činí šťastným. Evropa musí opustit cestu zneužívání lidských práv, politické korektnosti, nárokových sociálních práv a multikulturalismu. Tato cesta vede jen k většímu přerozdělování, energetické a migrační katastrofě a ekonomickému kolapsu nejslabších článků. Je nutné se vrátit k základním principům. K volnému pohybu zboží, lidí a peněz ovšem na právně i fyzicky chráněném území. Cestu ke skutečně jednotné Evropě nelze uspěchat. Bude trvat desítky let, ale není jiné cesty. Jednotná pravidla ekonomiky nebudou spravedlivě fungovat pro všechny, pokud členské země nebudou na podobné ekonomické a životní úrovni. Řídit Evropu byrokratickými příkazy je cesta do pekel.
 
Co soudíte o stávající vládě?
 
Je to vláda, která naslibovala pro všechny všechno, což logicky nešlo a vedlo k jejímu mentálnímu rozpadu. Vláda, která bez náhrady zničila základy důchodové reformy v naší zemi. Vláda, která projedla období konjunktury, aniž by snížila státní dluh a pracovala na základech budoucí ekonomické stability. Vláda, která prokazatelně pracovala na ztížení podmínek pro střední a malé podnikání. Vláda, která začala demontovat základy občanské svobody získané v roce 1989.
 
 
Jak byste charakterizoval současnou ODS a její pozici na politické scéně před volbami?
 
ODS je jedinou politickou stranou, která díky své struktuře, zkušenostem a členské základně může vysílat kvalifikované kandidáty do všech voleb. Chyby, které ostatní politické strany teprve čekají, má za sebou. Má těžké zadání prosazovat pravicové a konzervativní principy proti mainstreamu v dnes stále více socialistické Evropě. Nicméně věřím v lidi, pro které je svoboda a podpora poctivé práce hodnotou, a proto věřím i v dobrý výsledek v těchto volbách.
 
 
Co byste chtěl v politice změnit?
 
Chtěl bych politické práci vrátit prestiž, kterou má třeba v Německu. To, jakým způsobem jsou dnes výsledky úspěšné práce tisíců komunálních i parlamentních politiků prezentovány, je tristní a odrazuje to všechny vzdělané a zkušené lidi. Jak to může skončit, napsal už Platón čtyři století před naším letopočtem. Cituji: „Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“ 
 
Jak si nejlépe odpočinete?
 
Podle roční doby a počasí. Když je hezky, tak aktivně venku ve vodě, na kole, lyžích nebo na zahradě. A když je ošklivo, tak s pěknou knížkou nebo nějakou filmovou klasikou. Občas i u sklenky dobrého nápoje. Ale nejlépe vždy s rodinou nebo přáteli.
 
Co vás činí šťastným? 
 
Když se daří mně i blízkým lidem kolem, když vyjdu na kopec nebo dokončím vydařenou práci. A když se potom můžu vyspat.
  
Z čeho máte strach?
 
Z nemoci svých blízkých a z bezmoci, která nemoc provází.
 
Co vás v poslední době vyděsilo?
 
Že si někdo může koupit důvěru lidí za pár koblih, nakoupených za jejich peníze. A ti lidé přitom ještě jásají a tleskají.
 
 
A koho byste rád pozval na skleničku?
 
Margaret Thatcherovou, Vážím si jí jako političky, která navzdory obrovskému odporu dokázala pohnout kormidlem a pomoci své zemi k ekonomickému i občanskému rozvoji

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Volby  

 » Kraje  » Liberecký  

 » Politika  

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%