Případ Vidkun má čtyři obviněné, včetně hejtmana Rozbořila - Olomoucký - Český Metropol

Olomoucký

Případ Vidkun má čtyři obviněné, včetně hejtmana Rozbořila

zdroj: kr-olomoucky.cz

Olomouc | Případ Vidkun má již čtyři obviněné, jestli budou další následovat ÚOOZ odmítl sdělit. Z podplácení je obviněn i hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil. Jeho advokát uvedl, že byl jen v nesprávnou...

 

chvíli na nesprávném místě s nesprávnou osobou. Olomoucký hejtman s obviněním nesouhlasí a již prostřednictvím svého právníka podal stížnost proti stíhání. Rozbořil je jako jediný z obviněných vyšetřován na svobodě. Ostatní tři jsou ve vazbě. Jedná se o dva policisty - náměstka ředitele olomouckého krajského policejního ředitelství Karla Kadlece a šéfa odboru hospodářské kriminality Radka Petrůje. Čtvrtým obviněným je Langrův blízký přítel Ivan Kyselý. Policisté jsou stíháni pro zneužití pravomoci úřední osoby, jeden z nich navíc i pro přijetí úplatku. Kyselý má na krku účastenství na zneužití pravomoci úřední osoby.
Šlachtova parta detektivů z ÚOOZ na objasnění případu pracovala více než jeden rok. Dva policisté vynášeli ven podrobnosti z vyšetřování, v důsledku kterých pak docházelo k ovlivňování vyšetřování hospodářských kauz zejména podnikatele Kyselého. 

Zdroj: Jakub Richter

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Olomoucký