ÚOOZ provádí „šťáru“ na několika místech republiky, zastavil se i u exministra vnitra Langera - Olomoucký - Český Metropol

Olomoucký

ÚOOZ provádí „šťáru“ na několika místech republiky, zastavil se i u exministra vnitra Langera

zdroj: archiv Metropolu

Olomouc | Od úterního rána zasahují členové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) v Praze a Olomouckém kraji, včetně krajského velitelství policie a hejtmanství. Realizace případu, který již údajně...

 

probíhá několik měsíců a nese krycí název VIDKUN se týká přijímání úplatků, zneužití pravomoci úřední osoby a podplácení. Několik lidí již skončilo v policejní cele. Případ dozoruje Olomoucké státní zastupitelství v čele s již dobře známým Ivo Ištvanem.
    Třešničkou na dortu je návštěva vyšetřovatelů ÚOOZ v domě exministra vnitra Langera. Jak státní zastupitelství, tak i samotná policie sice nezapírají, že nějaká akce probíhá, na podrobnosti jsou ale vzhledem k probíhající akci velmi skoupí.
    Podle České televize případ souvisí se solární elektrárnou v Ševětíně, nedaleko Českých Budějovic. Útvar zasahuje i v nejvyšších  řadách policistů. Někteří z nich mohli údajně krýt některé transakce v oboru fotovoltaických elektráren. Stát zde mohl přijít až o stovky milionů korun.

Zdroj: Jakub Richter

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha  

 » Kraje  » Jihočeský  

 » Kraje  » Olomoucký  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření