Další omyl justice: Exředitel OP Prostějov Tuhý se zpronevěry nedopustil - Olomoucký - Český Metropol

Olomoucký

Další omyl justice: Exředitel OP Prostějov Tuhý se zpronevěry nedopustil

zdroj: archiv Metropolu

Olomouc | Bývalý ředitel oděvního domu OP Prostějov František Tuhý, kterého prvoinstanční soud odsoudil za zpronevěru na pět let do vězení je nevinen. V úterý tak rozhodl Vrchní soud v Olomouci. Tuhý byl...

 

nepravomocně odsouzen za to, že si za svého působení ve firmě v letech 2004 až 2008 vyplatil odměnu 26,3 milionu korun. V té době ale firma prosperovala, do insolvence se dostala až dva roky po odchodu Tuhého. Podle výroku soudu firmě nezpůsobil žádnou škodu. Tvrzení doložil i soudní znalec, podle kterého byla v té době finanční situace stabilizovaná.
     "Ten pocit, když jsem měl za práci, kterou jsem odváděl, dostat pět let vězení, nikomu nepřeji. Jsem strašně rád, že to dopadlo v můj prospěch. Nepochopil jsem, proč u jiných pracovníků jsou odměny v pořádku a u mě jsou protiprávní," uvedl po osvobozujícím rozsudku Tuhý.
    Popotahování po soudech však pro exředitele tímto případem nekončí. Zanedlouho se bude u soudu zpovídat z porušení povinnosti při správě cizího majetku. Tuhý údajně nevýhodně pronajal podnikové prodejny v Prostějově svojí dceři.
    V poslední době se jedná již o několikátý případ, kdy druhoinstanční soud opravil chybné rozhodnutí prvoinstančního. V životě odsouzených přitom nešlo o málo. Údajný vrah Nečesaný si měl odsedět třináct let a u Tuhého šlo „pouze“ o pět. V poslední době to vypadá, že jsou běžní občané rukojmími justice, která si dle libosti pohrává s jejich životy.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Olomoucký