Dušek, Budař a Feng-yűn Song přivítají rok Kohouta - Zlínský - Český Metropol

Zlínský

Dušek, Budař a Feng-yűn Song přivítají rok Kohouta

zdroj: Lucie Čunderlíková

Ostrava | Necelé tři týdny zbývají do okamžiku, kdy se rozloučíme s rokem Opice, a vládu podle čínské astrologie převezme Ohnivý kohout. Již pošestnácté se o stylovou oslavu postará multižánrový festival...

 

Songfest.cz. Trojice charismatických moderátorů Jaroslav Dušek, Jan Budař a Martin Zbrožek provede mezi 26. lednem a 11. únorem návštěvníky v deseti českých a moravských městech bohatým programem, kterému vévodí hudba z celého světa, tanec a originální a laskavý humor. 
 
Každý večer festivalu je jedinečný a neopakovatelný. Feng-yűn Song se svým jazzovým triem Trio PUO představí tradiční písně Číny, Tibetské náhorní plošiny a sibiřských národů v originální jazzové a šansonové úpravě, Martin Zbrožek rozezní své housle, Vladimír Václavek zazpívá a zahraje na kytaru a virtuózní hráč Charisu ze stepi zahraje na tradiční mongolský nástroj morin quur. Diváci se dále mohou těšit například na prastarou legendu o hořícím peří v podání Sacra Circus, původní indonéské tance v podání souboru Kintari, orchestr Didgeridoo Ondřeje Smejkala nebo akustické trio Dereva.

Zdroj: Lucie Čunderlíková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  

 » Kraje  » Olomoucký  

 » Kraje  » Moravskoslezský  

 » Kraje  » Zlínský  

 » Kraje  » Jihomoravský