V Domově pro seniory Nezdenice kraj plánuje oddělení se zvláštním režimem - Zlínský - Český Metropol

Zlínský

V Domově pro seniory Nezdenice kraj plánuje oddělení se zvláštním režimem

zdroj: Zlínský kraj

Zlín | Stavební úpravy v Domově pro seniory Nezdenice, které zde umožní vybudovat samostatné oddělení se zvláštním režimem, schválila krajská rada. Nové oddělení má sloužit osobám s Alzheimerovou chorobou...

 

a jinými typy demencí. Realizace akce za 29,5 milionu korun, jejímž investorem bude Zlínský kraj, je podmíněna schválením dotace ze státního rozpočtu v rámci programu ISPROFIN.
„V Domově pro seniory Nezdenice jsou naplánovány stavební úpravy vnitřních dispozic ve třech podlažích hlavní budovy. Provedením těchto prací dojde k vytvoření uzavřeného oddělení se zvláštním režimem s provozními vazbami na zbývající část objektu, kde se nacházejí například kuchyňský provoz, prádelna a prostory pro personál,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák. 
Součástí všech pokojů na oddělení bude vlastní hygienické zázemí. Pokoje budou vybaveny novým nábytkem včetně elektrických polohovatelných postelí. Na oddělení dále vzniknou prostory pro aktivizaci klientů a současně budou vytvořeny skladovací prostory a zázemí pro personál.
Počítá se rovněž se souvisejícími úpravami exteriéru, které budou zahrnovat například rozšíření stávající zastřešené terasy, oplocení části zahrady a výstavbu dřevěného altánku.
Realizace stavebních úprav je naplánována na období srpen 2017 – únor 2018.

Zdroj: Zlínský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Zlínský