Lávka pod hradem Veveří se rekonstruuje, pro veřejnost je uzavřena - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Lávka pod hradem Veveří se rekonstruuje, pro veřejnost je uzavřena

zdroj: Lesy ČR

Veveří | Dřevěná lávka pod hradem Veveří postavená před deseti lety podnikem Lesy ČR se od počátku září rekonstruuje. Pro veřejnost je uzavřena. Práce potrvají do poloviny října, pak se lávka opět otevře. Za...

 

letošní opravu podnik Lesy ČR zaplatí 1 milion korun. „Vyměníme dřevěné dubové části včetně podélníků a příčníků, aby se nadále neznehodnocovala nosná konstrukce,“ uvedl Dalibor Šafařík, ředitel Krajského ředitelství Lesů ČR v Brně.  
Posudek odborníka na stavby dřevěných konstrukcí prokázal na konci loňského roku degradaci stavby vlivem dřevokazných hub a vlhkosti. Bez rekonstrukce a výměny některých prvků nebude lávka bezpečná. 
Se stavbou se čekalo na konec prázdnin, kdy opadl největší turistický ruch. Nyní je z obou stran lávky umístěna výstraha pro veřejnost. „Žádáme o respekt k omezení a také o pochopení,“ dodal Šafařík.
Druhá nákladnější etapa za předpokládaných 1,8 milionů korun se chystá v příštím roce a opět se vyhne letním prázdninám. „Kompletně vyměníme poškozené dřevěné nosníky,“ upřesnil Šafařík. 
Lávka byla oceněna v soutěži Stavba Jihomoravského kraje 2007.

Zdroj: Lesy ČR

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36.9%

 

Ne

37.2%

 

Zlepšuje se to

26%