Brno: Český pilot v každé kubatuře a Rossiho útok na rekord - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Brno: Český pilot v každé kubatuře a Rossiho útok na rekord

zdroj: Petr Boháč, mluvčí Automotodromu Brno

Brno | Český zástupce v každém ze závodů letošního ročníku Grand Prix České republiky v Brně. Na to se mohou těšit tuzemští fanoušci, kteří tento víkend vyrazí na brněnský Masarykův okruh. Kromě zástupců ve...

 

třech hlavních závodech šampionátu MotoGP budou mít komu fandit i v doplňkových závodech. Intenzivní podpory publika si každoročně užívá Valentino Rossi, který má popáté šanci osamostatnit se v tabulce rekordního počtu vítězství na Masarykově okruhu.
Doposud se o prestižní rekord 7 vítězství dělí s Giacomem Agostinim a Maxem Biaggim. Pokud Rossi letos přidá své celkové 8. prvenství v závodě na Masarykově okruhu, využije od roku 2012, kdy kariéru ukončil Max Biaggi, až pátý „matchball“. Případný Rossiho triumf by znamenal konec dlouhé osmileté odmlky – od roku 2009 se mu při Grand Prix České republiky zvítězit nepodařilo.
Na startovním roštu závodu královské kubatury MotoGP nebude po roční přestávce chybět Karel Abraham. Zatímco minulou sezónu strávil v seriálu superbiků, letos v barvách španělského Pull&Bear Aspar Teamu soupeří o body opět v Mistrovství světa silničních motocyklů. „Po letní pauze se těším zpátky na trať, a to tím spíš, že mám před sebou domácí závod. Ve volnu jsem absolvoval výlet na motorce po Evropě, ale hlavně jsem se intenzivně věnoval tréninku, abych byl stoprocentně připravený na druhou polovinu sezóny. Závod v Brně je pro mě vždy velmi intenzivní, protože jsem pod drobnohledem fanoušků, novinářů i přátel. Nicméně trať pochopitelně velmi dobře znám a už se nemůžu dočkat, až to začne,“ uvedl Karel Abraham.
Český pilot má za sebou vydařenou první polovinu sezóny, kdy na své Ducati například vyrovnal nejlepší umístění kariéry v nejvyšší třídě MotoGP – při závodě v Assenu projel cílem na 7. pozici. V kvalifikaci do druhého závodu sezóny v Argentině pak zajel 2. nejlepší čas a startoval z první řady startovního pole.
Kromě Karla Abrahama se při Grand Prix České republiky představí Jakub Kornfeil v kubatuře Moto3. Na divokou kartu se i letos závodu zúčastní Karel Hanika, tentokrát však poprvé ve třídě Moto2. Tuzemské naděje motocyklového sportu odstartují v doplňkových závodech. Do Red Bull Rookies Cupu se po pauze zaviněné zraněním vrátí Filip Salač. Své zástupce na trať vyšle i letos vzniklý juniorský závodní tým Masarykova okruhu. Filip Řeháček v barvách Brno Circuit Junior Racing Teamu vyrazí do závodu Moto3 Northern Europe Cup a představit by se měl i Patrik Carda v ADAC Junior Cupu.
Jenom 10 bodů dělí prvního Marca Márqueze od čtvrtého Valentina Rossiho v celkovém bodování šampionátu. Body získané při Grand Prix České republiky tak budou pro piloty na prvních příčkách letos velmi důležité – letos si zaváhání dovolit nemohou.

Zdroj: Petr Boháč, mluvčí Automotodromu Brno

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Jihomoravský  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.8%

 

Ne

37.6%

 

Zlepšuje se to

26.5%