Jižní Morava se spojí se světovými letišti - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Jižní Morava se spojí se světovými letišti

zdroj: Jihomoravský kraj

Brno | Jihomoravská rozvojová společnost, kde má zatím 50 procent Jihomoravský kraj a 50 procent Letiště Brno, se bude do budoucna starat o rozvoj leteckého spojení jižní Moravy se zbytkem světa. Ve čtvrtek o...

 

tom rozhodli krajští zastupitelé. Uvedla to mluvčí kraje Eliška Holešinská Windová.
„Jihomoravský kraj využil k tomuto účelu společnosti Jihomoravská sportovní, která dříve vznikla se záměrem podpory Velké ceny, což se nakonec vyřešilo prostřednictvím funkčního Spolku,“ uvedl hejtman Michal Hašek.
Po jednání s Letištěm Brno byl zastupitelstvu předložen návrh. „Zastupitelé podpořili vznik společnosti, která bude mít na starost jednání o zvýšení letecké dostupnosti Jihomoravského kraje a města Brna. Je zatím koncipována tak, že veřejný sektor v ní drží 50 procent prostřednictvím Jihomoravského kraje. My ovšem nechceme být jediní a já nabídnu možnost vstupu do společnosti statutárnímu městu Brnu, tak oslovím i zástupce univerzit,“ sdělil hejtman.
Letiště Brno bude oslovovat byznysový sektor, tedy cestovní kanceláře, hotely a krajskou hospodářskou komoru. Finální počet účastníků bude tedy vyšší. „Jde nám o to, aby se rozjela činnost firmy, která bude jednat s leteckými přepravci, s celým segmentem turistiky a cestovního ruchu a bude se snažit navýšit počet přímých leteckých spojení na jižní Moravu,“ řekl hejtman. Letos je v rozpočtu kraje určeno na podporu leteckých linek 30 milionů korun.

Zdroj: Jihomoravský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.8%

 

Ne

37.6%

 

Zlepšuje se to

26.5%