Padl další rekord. Policie ve vlacích z Maďarska a Rakouska zadržela 214 migrantů - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Padl další rekord. Policie ve vlacích z Maďarska a Rakouska zadržela 214 migrantů

zdroj: archiv Metropolu

Břeclav | Pro celkem 214 běženců skončila dnes v noci cesta do vysněného Německa těsně před koncem. Z útrapné cesty jim zbývalo překročit pouze jednu hranici. Jejich pouť Evropou ale skončila předčasně na břeclavském...

 

nádraží. Zde je policie z vlaku vyvedla, označila a převezla do dvou svých tělocvičen v Břeclavi a Hodoníně, kde mohou zůstat maximálně 48 hodin. Po výslechu budou převezeni do internačních táborů v Zastávce u Brna, Vyšních Lhotách a Bělé-Jezové. Převážná většina zadržených pochází ze Sýrie, je zde mnoho žen i dětí. Téměř nikdo z nich nemá potřebné dokumenty, ani povolení ke vstupu na území ČR.
    Policie musí mít v zájmových spojích informátory, jelikož na břeclavském nádraží bylo na běžence připraveno několik desítek strážců pořádku i autobusy. Policie musela předem vědět nejen které vlaky má proklepnout, ale i přibližný počet osob, které budou zadrženy.
    Maďarsko, Rakousko a Slovensko uprchlíky místo zadržení pouze propouští dále, do jejich cílové destinace, kterou je většinou Německo. Naše policie jedná dle zákona, takže běžence zadrží na našem ůzemí a pokusí se je vrátit – což ale může být velmi těžký oříšek. Otázkou je, kolik osob jsme ochotni, nebo schopni v našich internačních zařízeních držet, než našim ozbrojeným složkám přeroste problém přes hlavu. To může být otázka pouze pár týdnů, nebo měsíců, jelikož počty zachycených uprchlíků se rychle zvyšují. Česká republika se tak mezi okolními státy stává pomyslným „uprchlickým špuntem“.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Jihomoravský  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

37.1%

 

Ne

37.1%

 

Zlepšuje se to

25.9%