Hašek jednal s ředitelem CzechInvestu. O budoucnosti HTC - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Hašek jednal s ředitelem CzechInvestu. O budoucnosti HTC

zdroj: archiv Metropolu

Jihomoravský kraj | Dočasné pozastavení aktivit na přípravě zahájení provozu opravárenského centra firmy HTC v České republice bylo důvodem jednání jihomoravského hejtmana Michala Haška s generálním...

 

ředitelem CzechInvestu Karlem Kučerou.
 
„Mohu potvrdit, že jsem včera jednal s generálním ředitelem CzechInvestu a společně hledáme cesty, jak investici společnosti HTC udržet u nás na jižní Moravě. Pevně věřím, že CzechInvest vyvine maximální úsilí, abychom o investici nepřišli a lidé našli u této společnosti tolik potřebná pracovní místa. Jihomoravský kraj proto společně s vládou a CzechInvestem udělá maximum," sdělil hejtman Michal Hašek. 
 
CzechInvest vydal ve středu dopoledne tiskové prohlášení týkající se právě pozastavení aktivit firmy HTC. „Společnost HTC se rozhodla přehodnotit všechny celosvětově běžící projekty. Dočasně proto pozastavila i aktivity na přípravě zahájení provozu opravárenského centra v České republice. Do časové prodlevy se projekt dostal, protože vedení společnosti se nyní věnuje situaci na asijských trzích. Investiční záměr společnosti HTC v České republice však není ukončen. Naopak, připravovaný byl mimo jiné i z toho důvodu, že měl společnosti přinést významné provozní úspory. Silným argumentem budoucí životaschopnosti projektu je mimo jiné i to, že společnost nežádala o investiční pobídky.
Z výše uvedených důvodů společnost HTC nadále nesjednává další smlouvy a dohody s dodavateli, včetně developera a personálních agentur. Zájem o to, aby opravárenské centrum společnosti HTC v České republice nakonec zahájilo svůj provoz, nadále trvá. CzechInvest je v pravidelném kontaktu se zástupci společnosti na Tchaj-wanu a spolu s dalšími zainteresovanými institucemi včetně Jihomoravského kraje je připraven nabídnout společnosti veškerou možnou pomoc při realizaci záměru,“ stojí v tiskovém prohlášení.

Zdroj: Eliška Holešinská Windová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Jihomoravský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Odkud nás čtete?

Praha a Střední Čechy

39.4%

 

Severní Čechy

10.8%

 

Západní Čechy

8.4%

 

Jižní Čechy

8%

 

Východní Čechy

7.2%

 

Vysočina

5.8%

 

Severní Morava&Slezsko

7.6%

 

Střední Morava

5.9%

 

Jižní Morava

6.9%