Lesníci varují před medvědem potulujícím se na Břeclavsku - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Lesníci varují před medvědem potulujícím se na Břeclavsku

zdroj: archiv Metropolu

Břeclav | Lesníci varují veřejnost před medvědem, který se zřejmě zatoulal na Břeclavsko. ČTK to dnes řekla mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová. Podle pracovníků státního podniku Lesy ČR byl pozorován...

 

v lese mezi Lanžhotem a Tvrdonicemi. Lidé by měli být opatrní a v případě, že by šelmu zahlédli, se mají hned spojit s policií. Naposledy se zhruba stokilogramový medvěd v regionu pohyboval před třemi roky.
    Medvěda pozorovala v úterý večer mladá žena, která se projížděla na koni. Zvíře prý najednou vyšlo z lesa. Kůň se sice splašil, jezdkyně se ale udržela v sedle a hned odjela. Na místě se stopy šelmy nenašly. Terén je značně podmáčený, což může podle lesníků podstatně komplikovat pátrání po medvědovi.
    "Dnes po něm pátrali společně s lesníky pracovníci odboru životního prostředí městského úřadu. Na jeho stopy ale nenarazili. Pátrání bude pokračovat v nadcházejících dnech," uvedla mluvčí. Radnice o medvědovi informuje starosty z regionu i majitele honiteb.
    Naposledy byl medvěd na Břeclavsku pozorován na podzim 2012 mezi Břeclaví, Lanžhotem a polesím Soutok, které se nachází na soutoku řek Moravy a Dyje. Šelma nezpůsobila žádné škody a nikoho neohrozila. Zřejmě se tam zatoulala ze Slovenska.
    Medvěda na konci září 2012 na dálnici D2 srazil a zabil kamion.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zvířata  

 » Kraje  » Jihomoravský