V Brně v půli června odstartuje nelegální závod luxusních vozů Diamond Race - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

V Brně v půli června odstartuje nelegální závod luxusních vozů Diamond Race

zdroj: archiv Metropolu

Brno | Osádky zhruba 30 luxusních aut se zapojí do letošního pátého ročníku závodu vozů Diamond Race, který 19. června odstartuje v Brně. Jeho účastníci projedou Polskem, Běloruskem, Pobaltím a svoji jízdu...

 

ukončí 28. června v Praze. ČTK to dnes řekl za pořadatele Milan Markovič.
    "Jde nám spíše o společenskou akci než o nějakou lumpárnu," uvedl a dodal, že účastníci závodu se v žádné ze zemí, jimiž projedou, nebudou chtít dostat kvůli dopravním přestupkům do konfliktu s policií. Diamond Race je obdobou známého závodu luxusních aut Gumball 3000, jehož se účastní i celebrity.
    V letošním ročníku Diamond Race budou k vidění například vozidla McLaren, Lamborghini nebo Hummer, jehož si nechal jeho majitel před nedávnem v Kolumbii opancéřovat. Běžně se těchto závodů účastní majitelé vozů Ferrari nebo Aston Martin.
    Akce je projížďkou po Evropě, přičemž na zastávkách čekají účastníky četné společenské akce; hlavně bujaré večírky. Závod se vždy koná pod dohledem policie, a to kvůli dopravním přestupkům, zejména kvůli příliš rychlé jízdě účastníků. "S policií jsme v kontaktu, o programu ji informujeme," uvedl Markovič.
    Letošní ročník Diamond Race odstartuje v Brně. Trasa pak vede přes Varšavu a Minsk do Vilniusu a následně do Rigy. Z něj pak vozidla a osádkami přepraví do Gdaňska trajekt. Následně bude společenskou smetánku čekat jízda přes Lodž a Ostravu do Prahy.
    Ne vždy se účastníci těchto závodů při spáchání dopravních přestupků setkávají s tolerancí policie. Například v roce 2009 zadržela německá policie účastníkům jízdy Diamond Race na tři dny celkem 35 vozů. Každý řidič zaplatil pokutu tisíc eur (asi 24.700 korun). Po této zkušenosti se společné jízdy společenské smetánky konají v mnohem pomalejším tempu.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Auto  

 » Zajímavosti  

 » Kraje  » Jihomoravský