Bouřky na východě ČR dnes mohou být velmi silné a nebezpečné - Jihomoravský - Český Metropol

Jihomoravský

Bouřky na východě ČR dnes mohou být velmi silné a nebezpečné

zdroj: archiv Metropolu

Česká republika | S velmi silnými bouřkami musí dnes odpoledne počítat obyvatelé Moravy, Slezska a východní poloviny Čech. Silné bouře očekávají meteorologové i v západní části Čech. Ve své dnešní výstraze...

 

to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
    Varování před bouřkami s vysokým stupněm nebezpečí platí od 11:30 do 23:00 pro celé Slezsko a Moravu, z českých regionů pak pro Pardubický, Královéhradecký, Jihočeský kraj a pro některé okresy v Libereckém a Středočeském kraji. S tím, jak bude studená fronta velmi zvolna postupovat k severovýchodu, se budou ojediněle vytvářet velmi silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami, popřípadě i kroupami nebo nárazy větru kolem 20 m/s.
    Silné bouřky s nízkým stupněm nebezpečí pak zasáhnou západní polovinu Čech, oproti původnímu varování meteorologů se tento jev bude týkat i Plzeňského a Karlovarského kraje. I zde se mohou ojediněle vyskytovat kroupy a nárazy větru.
    V oblastech zasažených přívalovým deštěm mohou krátkodobě prudce stoupnout hladiny menších toků. Meteorologové upozorňují, že toky mohou přechodně dosáhnout prvního nebo druhého stupně povodňové aktivity. Lze proto očekávat rychlý odtok vody ze svahů, zatopení níže položených míst a sklepů či podemletí silnic.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Vysočina  

 » Kraje  » Jihomoravský  

 » Kraje  » Zlínský  

 » Kraje  » Moravskoslezský  

 » Kraje  » Olomoucký  

 » Kraje  » Pardubický  

 » Kraje  » Královéhradecký