Kraj Vysočina letos začne s modernizací závodiště Zlaté podkovy v Humpolci - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Kraj Vysočina letos začne s modernizací závodiště Zlaté podkovy v Humpolci

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Kolbiště Dusilov, tedy místo konání tradičních závodů Zlaté podkovy Humpolec, projde za podpory vlastníka – Kraje Vysočina - v následujících letech modernizací, tak aby mohla být včas předložena přihláška...

 

tohoto areálu na pořadatelství Mistrovství ČR v závodech všestrannosti v roce 2019. 
Pod dozorem expertů na stavění tratí mistrovského formátu budou nejen upravovány překážky, ale také postavena nová trať. S tím souvisí také technické vyřešení závlahy, modernizace doprovodné infrastruktury areálu pro návštěvníky nebo vybudování vyšších kapacit pro ustájení koní,“ říká náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí a majetku Josef Pavlík. Upozorňuje, že většině aktivit bude předcházet vypořádání majetkoprávních vztahů pozemků v areále kolbiště.
Rada Kraje Vysočina rozhodla, že v následujících minimálně dvou letech podpoří kroky Školního statku Humpolec, který jezdecké závodiště spravuje, vedoucí k modernizaci a dovybavení s cílem rozšíření využitelnosti tohoto jedinečného sportovního areálu na Vysočině.
Kolbiště Dusilov Humpolec bude v termínu 25. – 27. srpna 2017 místem konání už 52. ročníku Zlaté podkovy – finálových závodů všestrannosti a spřežení. Kraj Vysočina pravidelně tuto vrcholnou sportovní akci podporuje a i letos bude sponzorem Zlaté podkovy. V současné době se v Humpolci koná až 12 jezdeckých nebo vozatajských soutěží. V případě modernizace závodiště má krajské kolbiště šanci stát se v roce 2019 pořadatelem nejvyššího domácího podniku – Mistrovství ČR v závodech všestrannosti. Stalo by se tak druhým sportovištěm v republice, které by po Pardubicích, splnilo přísné požadavky vyhlašovatelů na podmínky tratí. 

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Vysočina