Kraj Vysočina zahájil modernizaci hlavního tahu z Jihlavy na Pelhřimov - Vysočina - Český Metropol

Vysočina

Kraj Vysočina zahájil modernizaci hlavního tahu z Jihlavy na Pelhřimov

zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Kraj Vysočina zahajuje modernizaci silnice II/602 na výjezdu z Jihlavy ve směru na Pelhřimov. Čtyřkilometrový úsek krajské páteřní komunikace je dle diagnostického posouzení v nevyhovujícím stavu. Vykazuje...

 

řadu závad, které je třeba pro zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu i vzhledem k výraznému dopravnímu zatížení řešit kompletní rekonstrukcí.
Od 10. července budou probíhat stavební práce související s odvodněním komunikace, tedy pročištění příkopů a propustků. Následně (předpoklad - konec července) bude rekonstrukce vozovkových vrstev provedena po polovinách za částečného dopravního omezení (světelná signalizace), každá polovina ve třech etapách z důvodu organizace plynulého provozu. Pouze při pokládce vrchní asfaltové vrstvy budou jednotlivé části úseku silnice II/602 vždy na víkend uzavřeny pro veškerý provoz. Termíny krátkodobých úplných uzavírek s vedením objízdných tras budou upřesněny později. Kompletní zprovoznění celého úseku se předpokládá do konce října letošního roku.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Kraje  » Vysočina