Jihočeský kraj má dalších pět kilometrů dálnice - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Jihočeský kraj má dalších pět kilometrů dálnice

zdroj: Hana Brožková

Veselí nad Lužnicí - Zase o něco rychleji a bezpečněji budou moci jezdit řidiči v Jihočeském kraji. Od čtvrtka 12. října jim začal sloužit nový úsek dálnice D3 na trase Veselí nad Lužnicí – Bošilec. Více než pět...

 

kilometrů nových komunikací stálo okolo 635 milionů korun bez DPH, což je o polovinu méně, než byla původní předpokládaná nabídková cena. 
„Musím se přiznat, že v začátcích celé stavby jsem měl obavy, jestli lze za necelých padesát procent předpokládané nabídkové ceny dálnici postavit. Dnes jsem rád, že se ty obavy nenaplnily a my se můžeme projet po novém úseku D3,“ řekl s úsměvem generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic ČR Jan Kroupa, pro kterého je každý dobudovaný úsek dálnice nejen cestou k rychlejší a bezpečnější dopravě, ale má pozitivní dopad i na kvalitu života obyvatel. „Díky dálnici D3 se zlepší mobilita obyvatel, v oblastech dotčených stávající tranzitní dopravou se zvýší bezpečnost provozu a sníží se negativní zdravotní dopady způsobené hlukem a exhalacemi,“ upozornil Kroupa.

Zdroj: Hana Brožková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Kraje  » Jihočeský