Běh rodin s dětmi je oblíbeným zpestřením velkých závodů - Jihočeský - Český Metropol

Jihočeský

Běh rodin s dětmi je oblíbeným zpestřením velkých závodů

zdroj: RunCzech

České Budějovice | Všichni doma nemají elitního atleta v životní formě, vítězícího na velkých závodech. Když se však objeví nabídka na závod pro celé rodiny, leckdo ihned zpozorní. Zvlášť pro mladé s malými...

 

dětmi a čipernými prarodiči je výzva k rodinnému běhu podnětem k vyplnění volného času. Potvrdilo se to i při letošním půlmaratónu v Českých Budějovicích, kde se jeden z vložených závodů pro celé rodiny setkal s obrovským zájmem veřejnosti. Zhruba tříkilometrový okruh městem si otestovalo hned 2 511 účastníků, od drobečků v kočárku po seniory. Jejich závod byl podpořený prostředky z programu Jižní Čechy olympijské.
Letošní českobudějovický půlmaratón měl vylepšenou atmosféru. Pořadatelé dostali mezinárodně uznávanou Zlatou známku kvality. Je to ocenění za dobrou organizaci a naplnění řady podmínek pro kvalitní běh s vynikajícími Afričany a vynikajícími časy. 
„Nás však baví i organizování rámcových závodů. Zvlášť, když se tam objeví děti a jejich spokojenost je vidět. I proto byla pomoc z fondu Jižní Čechy olympijské užitečná,“ poděkoval na dálku jeden z organizátorů Tomáš Coufal z Prague International Marathon, který připravoval i další závody, protože seriál, do kterého spadají České Budějovice, má sedm dílů.
Dotaci pořadatelé využili na zajištění zázemí a prostředí běhu. Kromě jiného postavili pódium, před kterým měly děti možnost k rozcvičce. Dostávaly i trička s logem Jižní Čechy olympijské. Závod měly docela náročný. Vyběhly z náměstí Přemysla Otakara II. Žižkovou ulicí na Lidickou, odtud k zimnímu stadionu a přes náměstí do Krajinské, za kterou se stočily na třídu Na Sadech. Ulicí Karla IV. se vrátily znovu na náměstí, kde byl start i cíl.
Kdo nevydrží běžet celou trať, projde se a pohovoří se známými třeba o počasí. Poměr, děti – dospělí, dopadl lépe pro mladší, jimž byl běh především určený. „Řekl bych, že je to v procentech tak šedesát ku čtyřiceti,“ vypočítával Coufal a poznamenal: „Pestré je i zapojení dospělých. Jednou přijde jen jeden z rodičů třeba se dvěma dětmi. Jindy běží oba prarodiče. Často se zapojí celá rodina, kde jsou oba rodiče i všechny děti“. Publicita je jistá.
Děti startovaly před hlavním závodem a kolem trati jim fandila spousta lidí. I to je důvod, proč se rádi proběhnou všichni včetně dospělých. Povzbuzení známých i neznámých potěší i při rekreačním pohybu. „A když síly na chvíli chybí, projdou se a pohovoří s diváky třeba o počasí,“ konstatoval Coufal.

Zdroj: RunCzech

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Jihočeský