Krajský parlament dětí a mládeže se sešel v Plzeňském kraj - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Krajský parlament dětí a mládeže se sešel v Plzeňském kraj

zdroj: Plzeňský kraj

Plzeň | V Plzeňském kraji funguje od konce března Krajský parlament dětí a mládeže (KPDM) Plzeňského kraje. Na krajském úřadě se tak sešlo všech 40 zástupců z řad studentů středních škol zřizovaných...

 

Plzeňským krajem, aby odhlasovali statut parlamentu a zahájili jeho činnost.
V úvodu zasedání parlamentu studenty pozdravil hejtman Václav Šlajs, který ve své řeči uvedl důležitost zapojit studenty do diskuze o dalším rozvoji kraje. „Jako členové studentského parlamentu jste považováni za nositele názorů školy, ale také za ty, kteří budou přinášet informace zpět do škol,“ uvedl hejtman. Po krátké diskuzi byla členům parlamentu přiblížena činnost a cíle KPDM a pak následovaly důležité kroky týkající se schvalování statutu, jednacího a volebního řádu a volby předsednictva.
Zastřešující organizací pro KPDM je Středisko volného času Radovánek Plzeň, jehož ředitelka Eva Tischlerová jednání parlamentu vedla. Partnerem parlamentu je Plzeňský kraj.
Parlament má 40 členů z řad studentů středních škol, které zřizuje Plzeňský kraj. Mezi cíle KPDM patří například vytváření prostoru pro diskuzi žáků s představiteli veřejné správy PK, upozorňování na problémy dětí a mládeže PK, prezentace zájmů dětí a mládeže v oblasti vzdělávání, životního prostředí, zdravotní a sociální péče či sportu a kultury.
Dalším cílem je šířit myšlenky Úmluvy o právech dítěte, Listiny základních práv a svobod, Ústavy ČR a informovat o nich děti, mládež i dospělé ve svém okolí. Práce parlamentu spočívá ve výměně názorů se zástupci PK, jednotlivými komisemi či odbory na úrovni kraje, vytváření aktivit pro děti, mládež a veřejnost a také informovat o veškerých aktivitách KPDM širokou veřejnost a zástupce PK.

Zdroj: Plzeňský kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření