Prezident Plzeňský kraj a jeho vedení chválil - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Prezident Plzeňský kraj a jeho vedení chválil

zdroj: Oddělení mediální komunikace Plzeňského kraje

Plzeň | Po necelém roce zavítal na návštěvu Plzeňského kraje prezident České republiky Miloš Zeman. Na krajský úřad dorazil ve středu 4. března dopoledne hodin v doprovodu manželky Ivany Zemanové. První...

 

den návštěvy se setkal se zastupiteli Plzeňského kraje, poslanci a senátory za kraj, zaměstnanci Škody Elektric, studenty a primátorem města Plzně.
 
Návštěva regionu začala na Krajském úřadu ého kraje, kde po krátkém soukromém setkání prezidenta a jeho manželky s hejtmanem Plzeňského kraje Václavem Šlajsem a paní Petrou Šlajsovou následovala debata se zastupiteli kraje. Před debatou prezident pochválil investice Plzeňského kraje a hovořil také o důležitosti vzdělání mladých lidí v technických oborech. V debatě pak zazněla témata týkající se zahraničních cest a jejich spojení s podporou podnikatelů či názoru prezidenta na islámské státy v kontextu současných událostí. 
Pro hlavu státu měl hejtman připravený také dar v podobě loutek Spejbla a Hurvínka, který prezident okomentoval slovy: „A kde je Mánička…?“ Paní Ivana Zemanová dostala od hejtmana Václava Šlajse sadu chodské keramiky. Na oplátku obdržel hejtman kožený pořadač na korespondenci na psací stůl a Petra Šlajsová ručně vyrobenou kabelku.
Poté se na úřadě prezident setkal s řediteli příspěvkových organizací PK a odborových organizací PK a dále jeho cesta vedla do Měšťanské besedy. Zde byl připraven slavnostní oběd za účasti poslanců, europoslanců a senátorů zvolených za Plzeňský kraj. 
V odpoledních hodinách se Miloš Zeman setkal s vedením společnosti Škoda Elektric, které zastupoval ředitel podniku Jaromír Šilhánek a generální ředitel Škoda Transportation Tomáš Ignačák. Poté následovala debata se zaměstnanci společnosti přímo ve výrobní hale firmy. 
Další kroky hlavy státu vedly do Střední průmyslové školy elektrotechnické v Plzni na Koterovské ulici. V jídelně školy se sešlo na pět stovek studentů, kteří prezidentovi republiky kladli velmi fundované otázky.
Krátce po půl páté očekával příjezd prezidenta primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Po krátké schůzce v úzkém kruhu – prezident, hejtman, primátor a kancléř prezidenta -  následovala debata se zastupiteli a osobnostmi města Plzně.
Závěrečná večeře prvního dne návštěvy se uskutečnila v plzeňském Parkhotelu, kam byli pozváni zástupci významných firem a společností v Plzeňském kraji.
Ve čtvrtek 5. března Miloš Zeman navštíví radnici v Holýšově a tamní závod Evobus, kde se v 11:00 hodin setká se zaměstnanci a obyvateli. Pokračovat bude do Domažlic na radnici a opět setkání s občany, a to v 13:05 hodin v Městském kulturním středisku. Další cesta povede do Vesnice roku 2014 – do Kostelce, kde v 16:25 hodin budou moci v místní restauraci vidět prezidenta občané obce. Cesta bude končit ve Stříbře, kde bude od 17:50 hodin Miloš Zeman debatovat s občany města v Městském kulturním středisku.

Zdroj: Oddělení mediální komunikace Plzeňského kraje

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Kraje  » Plzeňský  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření