Vrbu těší, že lidé díky reprezentaci zase mají radost z fotbalu - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Vrbu těší, že lidé díky reprezentaci zase mají radost z fotbalu

zdroj: archiv Metropolu

Plzeň | Trenér Pavel Vrba prožil téměř dokonalý návrat do Plzně, odkud před necelým rokem zamířil k národnímu celku. S fotbalovou reprezentací dnes ve vyprodaných Štruncových sadech slavil po obratu výhru...

 

2:1 nad Islandem, která posunula tým bez ztráty bodu do čela skupiny A evropské kvalifikace. Vrba byl nadšený ze skvělé kulisy a těší ho, že lidé v Česku zase mají radost z fotbalu.
    "Je moc dobře, že máme dvanáct bodů, to je úžasné. Určitě nejsme favoritem skupiny, ale uhráli jsme body, které jsou odrazovým můstkem k postupu na mistrovství Evropy. Ale je to pouze dobrý vklad do příštího roku, minimálně ještě deset bodů budeme potřebovat, abychom měli nějakou jistotu postupu," řekl Vrba novinářům.
    V úvodu svého angažmá u reprezentace ve čtyřech přípravných zápasech nezvítězil, ale od začátku kvalifikace je český tým stoprocentní. Proti Islandu navázal na výhry s Nizozemskem, v Turecku a Kazachstánu.
    "Po jaru do nás začala spousta lidí i expertů rýt, že to s námi vypadá velmi špatně. Jsem rád, že mužstvo odpovědělo, jak odpovědělo. Jsem rád, že jsem dostal prostor otestovat hráče, za dva měsíce nejdou udělat změny. Kroky musí být postupné, teď se začínají projevovat," řekl.
    "Neříkám, že jsme dokonalí, ale jsem rád, že se řeší to, že národní mužstvo je úspěšné, že lidi zase mají z fotbalu radost. To se nám teď trochu daří a já doufám, že to bude pokračovat," přál si Vrba.
    Potěšila ho skvělá atmosféra a přijetí fanoušků v Plzni. "Byl jsem dojatý hlavně včera, když jsem přišel na trénink a byla plná tribuna. Tolik lidí a takové povzbuzování jako tady na tréninku nejsou někde ani na lize. Něco úžasného," řekl Vrba.
    Před začátkem zápasu mu pro změnu fanoušci připravili velký transparent s podobiznou a anglickým nápisem "Trenér číslo 1". "Když jsem viděl ten plakát, který moji fanoušci vytvořili, potěšilo mě to. Hlavně ale patří dík divákům za to, že i když jsme prohrávali, byli to fanoušci, kteří drželi s námi. Byli dvanáctým hráčem. Nejen já, ale celý tým jsme se cítili jako doma. Myslím, že takovou atmosféru národní mužstvo moc často nezažije a jsem rád, že to bylo zrovna v Plzni," uvedl Vrba.
    Kulisu přirovnal k poslednímu zápasu před odchodem z Plzně proti CSKA Moskva, kdy Viktoria v poslední minutě rozhodla o výhře 2:1 a postupu do jarních bojů v pohárech. "Myslím, že atmosféra byla úplně stejně úžasná. Těším se na další utkání tady v Plzni. I když třeba zájem byl větší než kapacita, už jen kvůli tomu, co se tu děje, si Plzeň kvalifikaci zaslouží," dodal Vrba.
    Těší ho, že mužstvo dokáže otáčet nepříznivé skóre. "Dostali jsme laciný gól v úvodu, o to víc mě těší, že jsme zvedli hlavy. Mužstvo ukazuje charakter. I utkání, která se nevyvíjí v jeho prospěch, dokáže otočit. Ať už v Turecku, nebo teď. Je úžasné, že dokážeme otočit vývoj v takhle důležitých zápasech. Ukazuje to, jak mužstvo začíná být silné a já věřím, že to vydrží dlouho," dodal.
    Přes skvělý vstup do kvalifikace stále vidí nedostatky. "V Turecku byl první poločas podprůměrný, měli jsme štěstí, jak jsme ho přežili. Teď s Islandem by zkušenější mužstvo mohlo v závěru víc držet míč, mohli jsme být aktivnější. Pořád je co zlepšovat," dodal Vrba.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Sport  

 » Kraje  » Plzeňský