Částí republiky se přehnaly bouřky, lámaly stromy, zatopily cesty - Plzeňský - Český Metropol

Plzeňský

Částí republiky se přehnaly bouřky, lámaly stromy, zatopily cesty

zdroj: archiv Metropolu

Česká republika | Západní polovinu Česka v úterý zasáhly bouřky, které místy doprovázel silný déšť a vítr. Přes území postupovaly až do noci na dnešek a na mnoha místech za sebou nechaly polámané a...

 

vyvrácené stromy, zatopené silnice, zahrady, garáže a sklepy. V Královéhradeckém a Pardubickém kraji byly přerušeny dodávky elektřiny. Hasiči vyjeli k několika požárům, které vznikly po úderů blesku, a v Meziříčí na Táborsku preventivně evakuovali 30 lidí z dětského tábora v blízkosti potoka a rybníka, který téměř začal přetékat.
    Následky úterních bouřek hasiči a energetici odstraňovali ještě dnes dopoledne. Například ve Středočeském kraji hasiči vyjeli ke zhruba 50 případům, přičemž důvodem byly hlavně zatopené sklepy, ucpané kanalizace a spadlé stromy. Největší problémy s vodou měli lidé v okresech Praha-západ, Praha-východ a Mělník. V areálu Základní školy v Kamenici po úderu blesku začala hořet trafostanice.
    Na jihu Čech hasiči vyjeli kvůli bouřce už v úterý odpoledne a večer přibližně ke 40 zásahům. Polovinu zásahů tvořilo odklízení spadlých stromů, druhou čerpání vody.
    Problémy s vodou měli i v sousedním Plzeňském kraji, kde na několika místech v noci na dnešek napršelo více než 50 milimetrů vody. Hasiči ale i zde odklízeli popadané stromy, v šumavském Špičáku spadl v noci strom na osobní auto, v Pačejově na Klatovsku se stromy naklonily nad železniční trať. Už v úterý dopoledne začal hořet strom po zásahu blesku u silnice u Dobré Vody na Klatovsku, kde požár pomohli uhasit strážci šumavského parku.
    V Ústeckém kraji hasiči kvůli bouřce absolvovali přes 30 výjezdů, nejvíce práce měli na Litoměřicku, kde popadané stromy komplikovaly dopravu. Ze zatopených viaduktů v Hrobcích a Povrlech na Ústecku vyprošťovali auta.
    V Královéhradeckém kraji hasiči vyjeli téměř k dvaceti událostem, mezi nimi byl i požár zahradní chatky, kterou v obci Žirecká Podstráň u Dvora Králové nad Labem na Trutnovsku zapálil blesk. Bouře a popadané stromy v kraji způsobily i poruchy na elektrických vedeních. Energetici evidovali devět poruch na vedeních vysokého napětí, které už opravili. Poruchy na nízkém napětí technici nadále odstraňují.
    Šest poruch na vedení vysokého napětí energetici zaznamenali také v Pardubickém kraji. Několik poruch bylo i na vedení nízkého napětí, velkou část závad už ale opravili.
    Bouřky se přehnaly i Vysočinou. V Pavlínově na Žďársku vítr strhl střechu domu, nikdo nebyl zraněn. Hasiči ale stejně jako v ostatních krajích nejčastěji odstraňovali vyvrácené stromy a čerpali vodu ze zatopených sklepů, celkem tak pomáhali v kraji na třech desítkách míst.

Zdroj: ctk.cz

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Plzeňský  

 » Kraje  » Karlovarský  

 » Kraje  » Jihočeský  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření